Bayram bayram kaldık yolda :(

CLIORS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok tesekkur ederım. bayram üstü vardır bi hayır mutlaka :) sonuça ulaşınca buraya yazarım allah korusun birinin başına geldimi en azından bilgisi olur

Debriyaj ve fren musurlerine de baktirt.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bu tam anlamıyla aküden kaynaklı ya bitik ya kutup başları gevşek veya oksitli başıma gelmişti.[emoji6]

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet bu sorun aküden kaynaklanıyor. Aracı yeni almıştım benimde başıma geldi çok korkmuştum :)

Ama arkadaşın sorunu başka Beyin araç çalıştı sanıyor. Ama marş motoruna elektrik gitmiyor. Yağ seviyesi vs normal yazıyor. Sizin sorununuz aküden değil.

marş motoru sigortasından gibi geldi bana. Motor bölümündeki sigorta tablosunda marş motorunun sigortasını çıkarıp temizleyip takın yerine yada yenisiyle değiştirin sorununuz %90 hallolucak.

Not: Bu aracı kesinlikle bir daha vurdurmayın ;)

Son düzenleme:

haydarsahin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkes aküden olacağından bahsetmiş fakat başka bir bakış açısı daha getirebiliriz. Aynı sorun benimde başıma geldi bundan 2 ay öncesinde. Alternatör kayışı gevşeyip yerinden attığı için aracım aynı şekilde çalışmamıştı. Aklınızda bulunsun.

turkuaz53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorununuzun çözümü basit, akünün zayıf olduğu durumlarda arabanın direksiyon kilidindeki bir dişli hareketinden dolayı arabayı çalıştırmaz, direksiyon kilidine zarar gelmedi ise işi bilen ustalar sorunu çözer, aynı şey başıma geldi,akü zayıf diye zorladım direksiyonu çevirdim direksiyon kilidi sıkışmış akünüzü değitirin ve direksiyon kişidini kontrol ettirin , işi bilmeyen ustalara aracınızı kurcalatmatın, :) Geşmiş olsun, megane 2 diresiyon kilidi sorunu diye internetten araştırabilirsimiz...

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi