Bayram Değil Seyran Değil Yağ Lambası Niye Yandı?

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Epey hızlı ve bol km'li bir yoldan dönüyorduk bir baktım yağ ikaz ışığı sabit yanıyor:(hemen stop ettim motor sıcak vs yağa baktım var:confused:kaçak filan aradım yok:confused:daha sonra çalıştırdığımda sönmüştü:confused:40 km daha gittik eve gelene kadar gözüm yoldan çok lambadaydı bir daha yanmadı:confused:motoru soğutup yağı kontrol ettim seviye normal:confused:yinede o ikazı gördükten sonra psikolojikmidir nedir tırstım işte ustaya vs göstersemmi her ihtimale karşı?dursunmu böyle sizce?

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arada olur böyle şeyler abi,benim araç uzun yolda bozulmuştu elektronik arıza dedi çekiciyle çektik servisin önünde çekiciden indi çalıştı birdahada yapmadı o arızayı 2 yıl oldu :).arada parçalarda sıkılyor ikaz veriyor :) yağın tamsa problem yok

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
arada olur böyle şeyler abi,benim araç uzun yolda bozulmuştu elektronik arıza dedi çekiciyle çektik servisin önünde çekiciden indi çalıştı birdahada yapmadı o arızayı 2 yıl oldu :).arada parçalarda sıkılyor ikaz veriyor :) yağın tamsa problem yok

keşke foto çekseydim bu yanan yağdanlık şeklinde ve benim bildiğim her araçta yağ ikazı?şanzıman yağı filan değilir herhalde?hoş oda tamdı ama?

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sensör falan oynamıştır belki abi yağın tamsa birdhaki ışığa kadar bekle bence ...

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağ seviyesi uygun durumdaysa , arıza başka bir sebepten kaynaklanabilir . ( Renault 9 Kullanma Kılavuzu Gösterge Tablosu )

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Teknikten Anlamam Fazla Abi Neden Yandi Acaba

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi bence bi saniyeye git yağına suyuna baktır .. Bu yağ ve su ile şaka olmuyor biliyorsun .

Yağ lambası bir çok şekilde yanabilir :
1. Motor Yağı
2. Fren hidrolik yağı ( Kontrol etmekte fayda var )
3. Vites kutusu yağı ( Bu lamba yakar mı bilmiyorum )

Mesela düz yolda 80 ile giderken boşa at abi güvenlik şeritinde frene bas ve frene bastığında yanıyorsa kesin fren hidrolik yağın eksik olabilir .

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
motordaki yağ lambasının müşüründe bi sıkıntı vardır abi yağ seviyesi normalse sıkıntı yok.bence bi ustaya göster yalancı çoban işine dönmesin.araç eğer yağlamayı kesse yada yağ kalmasa ''Epey hızlı ve bol km'li bir yoldan dönüyorduk'' cümlesini şu an kuramıyor olabilirdin :D ''Epey hızlı ve bol km'li bir yoldan dönerken motor yatak sardı '' şeklinde cümlene devam ediyor olabilirdin :) sıkıntı yok abi ama yinede yağ müşürüne bi baktır derim.bende de oldu aynı durum araç yağlamayı kesiyor dediler yağ müşüründen çıktı sıkıntı 10 liralık bi malzeme :eyv

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
motordaki yağ lambasının müşüründe bi sıkıntı vardır abi yağ seviyesi normalse sıkıntı yok.bence bi ustaya göster yalancı çoban işine dönmesin.araç eğer yağlamayı kesse yada yağ kalmasa ''Epey hızlı ve bol km'li bir yoldan dönüyorduk'' cümlesini şu an kuramıyor olabilirdin :D ''Epey hızlı ve bol km'li bir yoldan dönerken motor yatak sardı '' şeklinde cümlene devam ediyor olabilirdin :) sıkıntı yok abi ama yinede yağ müşürüne bi baktır derim.bende de oldu aynı durum araç yağlamayı kesiyor dediler yağ müşüründen çıktı sıkıntı 10 liralık bi malzeme :eyv

Şimdide yağ basınç göstergesi yerinden oynamıyor sanıyorum müşür yerinden oynadı yada gitti seviye hala normal manuel bakınca ama yukarıda yazılanın hayali bile kötü:(bi zahmet 5 dk ustaya uğrayayım bari

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
Abi bence bi saniyeye git yağına suyuna baktır .. Bu yağ ve su ile şaka olmuyor biliyorsun .

Yağ lambası bir çok şekilde yanabilir :
1. Motor Yağı
2. Fren hidrolik yağı ( Kontrol etmekte fayda var )
3. Vites kutusu yağı ( Bu lamba yakar mı bilmiyorum )

Mesela düz yolda 80 ile giderken boşa at abi güvenlik şeritinde frene bas ve frene bastığında yanıyorsa kesin fren hidrolik yağın eksik olabilir .

hidroliğim tam:eyvmotor yağım tam:eyvamaaa şanzıman yağı düşündürdü bak şimdi:(yeni baskı balata değişti orada bir sakatlıkmı yaptı usta acaba:(şanzıman yağıda değişti tabiiki ama daha öncekiyırtık körük yüzünden az daha şanzımanı elime alıyordum çok az bir yağ kalmıştı neyse p.tesi ola hayrola