Bazen "Debriyaja basın+start" uyarısı çıkıyor, çalışmıyor

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet iki alternatif var fren+start ve debriyaj+start.

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam ben sizin sorununuzun sebıbını bılmıyorum ama konuyu okuyunca bana yardımcı olabılecegınızı dusundum yenı konu acmamak ıcın konunuza yazıyorum kusura bakmayın, bende megan 3 var cok yenıyız daha kartlı sistem kartı takmadan çalışmıyor hıc debrıyaja basın falan yazmıyor bende, kartı takıyorum ısıklar sonene kadar beklıyorum basıyorum, benım sorun şu olacak geldım stop ettım aractan ınmeden tekrar calıstırmam gerekıyor kartı cıkarıp tekrar takmam mı lazım yoksa dırek start yapım mi?

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam megane 3 kullanmadım ama ,clio 4 ve magane 2 den tecrübelerime dayanarak söylüyorum ,anahtarın mutlaka yuvasında olması gerekiyor.
Sizin kastettiğiniz anahtarsız giriş özelliği olan araçlarla ilgili.
Ha kastettiğiniz araç çalışırken kartı çıkarırsak derseniz olur ,start düğmesine bastığınızda sorar durdurulsunmu diye tekrar start a basarsanız durur.

pepecura

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen arac anahtarsız calısmıyor yanı kart yerınde olması lazım orası tamam benım sorum şu

anahatar uzerındeyken stop edınce anahatarı cıkarmadan tekrar start yapmam ıcın cıkarıp takmam mı lazım? sağlıklı çalışma bu şekilde mi yoksa direk start yapsamda aynı şey midir?

Son düzenleme:

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çalışmasi gerekli megane 2 bu şekilde clio 4 te böyle.

Yine denemenizde fayda var herhangi bi sakıncası olmaz

Metin Cesur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında normal çalışırken kartı taktıktan sonra debriyaja basmadan sadece frene basmak kafi idi. Bu şekilde çalışıyordu. Fakat daha sonra debriyaja da basmak gerekmeye başladı. Sadece frene basarsam "debriyaja basın+start" uyarısı vermeye başladı. Bende artık debriyaja ve frene beraber basarak çalıştırmaya başladım. Fakat bir süre sonra debriyaja bassam bile "debriyaja basın+start" uyarısı çıkıp BAZEN çalışmamaya başladı. Şimdi her starta bastığımda çalışıcakmı diye tereddüt ediyorum. Çalışmazsa 5-15 kez deneme arasında çalışıyor.

Metin Cesur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pepecura
Arkadaşın sorduklarına gelince...
Çalışmayınca arka arkaya start düğmesine basıyorum. 4-5 kez denemede çalışmazsa kartı çıkarıp tekrar takıyorum sonra bu işlemleri çalışana kadar tekrarlıyorum.

paşa_52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam megane 3 kullanmadım ama ,clio 4 ve magane 2 den tecrübelerime dayanarak söylüyorum ,anahtarın mutlaka yuvasında olması gerekiyor.
Sizin kastettiğiniz anahtarsız giriş özelliği olan araçlarla ilgili.
Ha kastettiğiniz araç çalışırken kartı çıkarırsak derseniz olur ,start düğmesine bastığınızda sorar durdurulsunmu diye tekrar start a basarsanız durur.
Megane 3 lerde anahtarsiz çalışma özelliği var. Megane 2 lerde yok. Kart yaninda olsun yeterli. Yaklasinca kapılar acilir, bindikten sonra fren+start yada vitesteyken debriyaj+start yaparak çalıştırabilirsiniz. Kart takmaniza gerek yok...

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

slayerbugs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında normal çalışırken kartı taktıktan sonra debriyaja basmadan sadece frene basmak kafi idi. Bu şekilde çalışıyordu. Fakat daha sonra debriyaja da basmak gerekmeye başladı. Sadece frene basarsam "debriyaja basın+start" uyarısı vermeye başladı. Bende artık debriyaja ve frene beraber basarak çalıştırmaya başladım. Fakat bir süre sonra debriyaja bassam bile "debriyaja basın+start" uyarısı çıkıp BAZEN çalışmamaya başladı. Şimdi her starta bastığımda çalışıcakmı diye tereddüt ediyorum. Çalışmazsa 5-15 kez deneme arasında çalışıyor.
Cok sinir bozucu bir olay benim aracdaki sistemde ayni sadece otomatik oldugundan benim arac frene basmayinca calismiyor benzeri bir sikinti basima gelse cildiririm walla. Adamin butun sinirlerini alt ust eder calismayan araba

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

djsabay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu sorunu çözen varmı. debriyaj müşürü değişti. araç viteste iken debriyaja ve frene basıp start dediğinizde bazen 1 bazen 20 inci denemede çalışıyor. Boşta frene basılı sorunsuz çalışıyor. Bazen debriyajı algılamıyor gibi. pc de arıza çıkmıyor