Belirli aralıklarla gelen DİNG sesi?!

Ecobubble

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, iki gün önce 0 clio 4 1.5 dizel 90hp arabamı aldım. Araba full+full. Bugün belirli aralıklarla hiçbir uyarı ışığı yanmadan bir ikaz görünmeden sadece DİİNG diye bir ses geldi. Nedir ne değildir sebebini anlayamadım. Sinir bozucu bir durum. Var mıdır bilgisi olan ? Tecrübe etmiş olan? Şimdiden teşekkürler...

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Hız sınırı sesidir

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emniyet kemeri ikaz sesi olabilir mi? Veya kapı açık veya el freni çeki gibi. İlk defada sizden duydum.

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ecobubble

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam hız sınırını sesi olabileceğini düşündüm ama hem düşük hem yüksek hızda yaptı. nedir ne değildir anlayamadım. Teşekkürler ilginize.

Ecobubble

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam emniyet kemeri yada kapı açık sesi olsa aynı zamanda görüntülü bir ikazda alırdım diye düşündüm.Teşekkürler ilginize.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiz sesi gps den aldigi hiz limit bilgisine gore uyari veriyor. yani 50 lik yerde 55 de 80 lik yerde 90 civari dink sesi gelir. benimkinde hiz limitlerini yanlis algılıyor ama konu o değil. navigasyon u açın. hız sınır bilgisini göreceksiniz ona bakarak bir deneme daha yapsaniz daha iyi olur.

bu arada full+full un +full ü ne oluyor? sunroof ya da xenon falan mi var? ya da en basiti 18 cant ?

Khalasar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, iki gün önce 0 clio 4 1.5 dizel 90hp arabamı aldım. Araba full+full. Bugün belirli aralıklarla hiçbir uyarı ışığı yanmadan bir ikaz görünmeden sadece DİİNG diye bir ses geldi. Nedir ne değildir sebebini anlayamadım. Sinir bozucu bir durum. Var mıdır bilgisi olan ? Tecrübe etmiş olan? Şimdiden teşekkürler...

Yakıt bitiyor ikazı olabilir mi? Belirttiğiniz DİNG sesi yakıt göstergesi yanınca geliyor. Arabayı her çalıştırmada 1 kez ikaz veriyor. Veya sürüş esnasında harita, navigasyon açıksa bulunduğunuz yolun hız limiti değiştiğinde de ikaz veriyor.

hittheroadjack

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Navi açıkken hız limitini belli miktarlarda aşınca benzer bir ses geliyor o olabilir mi ..?

Clio_iv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşın dediği sesi ben de bir kaç defa duydum. Araç Joy paket R_Nav taktırdıktan sonra oldu. Bir mantığa oturtamadım ama Navigasyonla ilgisi olduğu kesin. Yakıt ya da emniyet kemeri ile ilgisi yok.

Royali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çözüm

Arkadaşın dediği sesi ben de bir kaç defa duydum. Araç Joy paket R_Nav taktırdıktan sonra oldu. Bir mantığa oturtamadım ama Navigasyonla ilgisi olduğu kesin. Yakıt ya da emniyet kemeri ile ilgisi yok.

Navigasyonda Uyarılardan Hızlanma uyarısını kapatın. Geçmiş olsun.