Benzin filtresi Hortumuna dikkat edin

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MerhabaRenault 19 aracım fazla yakıt yakıyordu fakat fazla ciddiye almadım arada hafif benzin kokusu da geliyordu eski diye yine ciddiye almadım.Yavaş yavaş sabahları marş zor almaya başladı çalışırken ağır benzin kokusu gelince kaputu açınca gözlerime inanamadım hortum çatlamış benzin sızdırıyordu yerede akmıyordu motorun üzerinde kuruyup gidiyordu herhalde ondan farkedemedim.Şehir dışındaydım Tekirdağ marmara ereğllisi yakında usta da olmayınca iş başa düştü hortumu kısalttım orjinal hortumu artık kurumuş ve ince hemen 20km uzaklıktaki meydana gidip bir ustaya hortumu tamamen değiştirdim daha kalın çok daha kaliteli.Kısacası Benzin şakaya gelmez eğer aracınızda halen eski benzin hortumunu kullanıyorsanız tavsiyem değiştirmeniz 10 TL ücret aldı usta benden 5 TL de yedek hortum aldım arabada duruyorBahsettiğim de http://img59.imageshack.us/img59/8664/image00009gu8.jpg bu oluyor

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç enjeksiyonlu mu?

Araç karbüratörlüyse lpg taktır, benzini unut derim... Aynı dertten ben de muzdariptim. Her türlü hortumu denedim, basınç hortumu bile kullandım. 6 aydan uzun gidenini görmedim. Hergün benzinle kapatıp her sabah benzinle çalıştırsam da nafile. Hanım sürüyor bazen, en son manifolda damlıyordu. Bıktım usandım. Ümidi kestim artık hep lpg. Hortumlar çürümüş belki depo bile delinmiştir ama böylesi daha iyi...

Enjeksiyonlularda sanırım tek nokta enjeksiyonlularda benzinsiz çalışıyor araç... Benzinsiz çalışmıyorsa da zaten bu kadar problem olmaması gerek...

Geçmiş olsun...

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç enjeksiyonlu mu?Araç karbüratörlüyse lpg taktır, benzini unut derim... Aynı dertten ben de muzdariptim. Her türlü hortumu denedim, basınç hortumu bile kullandım. 6 aydan uzun gidenini görmedim. Hergün benzinle kapatıp her sabah benzinle çalıştırsam da nafile. Hanım sürüyor bazen, en son manifolda damlıyordu. Bıktım usandım. Ümidi kestim artık hep lpg. Hortumlar çürümüş belki depo bile delinmiştir ama böylesi daha iyi...Enjeksiyonlularda sanırım tek nokta enjeksiyonlularda benzinsiz çalışıyor araç... Benzinsiz çalışmıyorsa da zaten bu kadar problem olmaması gerek...Geçmiş olsun...
Aracım karbüratörlü memnunum bir sıkıntıda çıkarmadı bundan başka eski hortumu çok adidi yenisinde sorun olacağını sanmıyorum aracın başka bir yerinde sorun yok çünküEvet araç çok yakıyor lpg taktırmayı düşünmüyorum 1 yıl sonra satacağım çünkü çok binen biride değilim araca tatil ve iş için sadece

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım karbüratörlü memnunum bir sıkıntıda çıkarmadı bundan başka eski hortumu çok adidi yenisinde sorun olacağını sanmıyorum aracın başka bir yerinde sorun yok çünküEvet araç çok yakıyor lpg taktırmayı düşünmüyorum 1 yıl sonra satacağım çünkü çok binen biride değilim araca tatil ve iş için sadece

Araçta hiç lpg yoksa dediğin gibi çok sorun olacağını sanmıyorum. 40 binde bir bujileri değişirken komple benzin hortumları değiştirilebilir... Sadece benzin filtresi giriş çıkışı değiştiyse hortumların ömrü dolmuş demektir, sırayla diğerleri de açılır. Komple değiştirmenizi öneririm... Pompadan benzin hortumuna ordan küçük ince uzun tüpe ordan karbüratörün altına 3-4 parça daha hortum var. Arka taraftakiler daha tehlikeli, manifolda damlama ihtimali var...

Son düzenleme: