Benzin Göstergesi

ozse

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

bu sabah arabaya benzin aldım,zaten içinde vardı fullün çok az altına inmişti depoyu yeniden fullettim arabayı çalıştırdığımda ibrenin hiç oynamadığını fark ettim,tekrar benzin koydurdum hatta depodan taştı bile ama ibre yine oynamadı yerinden,fullün az altında kaldı.
acaba ne olmuş olabilir? benim yapacağim bişey olabilir mi?
garantisi var acaba yarın servise bi göstersem mi

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

bu sabah arabaya benzin aldım,zaten içinde vardı fullün çok az altına inmişti depoyu yeniden fullettim arabayı çalıştırdığımda ibrenin hiç oynamadığını fark ettim,tekrar benzin koydurdum hatta depodan taştı bile ama ibre yine oynamadı yerinden,fullün az altında kaldı.
acaba ne olmuş olabilir? benim yapacağim bişey olabilir mi?
garantisi var acaba yarın servise bi göstersem mi

senin yapcağın birşey yok. servise götür madem garantiside var. ilgilensinler. benzin fişinide götür. ...
birde depoyu doldurken arabayı durdur kart takılıysa onuda çıkar. dolma işlemi bitince kartı yeniden tak öyle çalıştır doğru sonuç için.şimdi ise arabayı çalıştırmadan kartı tak bak bir düzelme varmı yoksa kapat kontağı kartı çek kartı takmadan birdaha çıkart. belki değişir.Ama Servise git halletir. benzin deposunu ölçen sensörlerde veya ibrede tutukluk olmuş olabilir. çok sarsıntılı yollardan gittiysen.

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Dert etme dostum aracında bir sıkıntı yok deponun içerisinde ki şamandıra takılı kalmıştır muhtemelen biraz hareket et aracı salla kendine gelir muhtemelen..

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şamandıra bazen böyle aksilikler verebiliyor tavsiyem biraz aracını kullan yavaş yavaş düzelecektir :eyv Servis en son çözüm olsun çünkü sıra al bekle v.s çok zaman kaybı olabiliyor özellikle iş zamanları haftaiçi haftasonuda zaten full dolu oluyor servisler :eyv

sedattozak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni alınan bir arabanın problemini sıra almadan gidip söylesek bakmazlar mı ?

ozse

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cuma günü ümraniye günerler'e gittim arabanin yakit kalibrasyonunun yapilmasi gerektiğini söylediler.yaklaşik 10-15 dk da yaptilar durum düzeldi
başiniza gelirse çok önemli birşey değil servis hemen yapiyor.

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayni sorun bendede vardi. benzinciye git karti arabadan cikar. 20 tl lik benzin al karti tak yeni degeri okuyacaktir. islem tamam :)