Benzin Hortumları

cilginturk06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar gecen benzin hortumunun benizn otomatiği cıkışının yarıldığını gördüm.onu değiştirdim neyse.bu seferde benizn otomatiğinin kafa kısmının sağa sola dondugunu gordum.dedilerki odeğişecek.onuda tamam dedim.bide bişi dikkatimi çekti.bu benzin hortumu bende otomatikten sonra filtreye gidiyor.ordan benzin kesiciye.kesiciden degazörün orta ucuna.degazörün alt ucundadn da karburatöre.bu bağlantıda bi terslik varmı. ha bu arada bu benzin otomatiği 2 vida ile motor bloğuna vidalanmış.bu otomatiği alsam kendim değişebilirmiyim.nelrele dikkat etmeliyim.saygılar.

Son düzenleme:

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cotech abimiz detaylı bilgi verecektir güncel tutalım :)

@cotech

Cihangir BAŞEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Basıt bır işlem.kendın değiştire bılırsın....hortumların kalıtelı olmasına dıkkat et..

cilginturk06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki bu yazdığım bağlantı şekli doğrumu yoksa bi hata varmı.

cilginturk06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cotech arkadasım baglantılar nasıl yapılmalı.

Ersel YILGIN

Bilgi Girilmemiş
Güncel güncel güncel.Arkadaşa biri acil yardım etsin.

cilginturk06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla arkadaslar bu konuyuda kendi çabalarımla ve biraz mantık yürüterek çözdüm. ustalar bile yanlış yapıyor ben ona şaşırıyorum.adam broadway de benzin otomatiğinden cıkısı f,iltreye ordanda benzin kesiciye baglamış.yani demişki degazör kardeş sen orda görüntü olarak kal.bu sefer benzin otomatiği benzini pompladıkça kesiciden gele hayır cevabı ile bozuluyor zorlamaktan.acizane uyarıyorum yanlış baglantısı olan varsa duzeltsin.arkadaslar otomatiğin cıkısından filtreye ordan degazörün orta ucuna giricek hortum.degazöürn alt ucundan cıkıp benzin kesiciye giricek.kesiciden cıkıp karburatöre gidicek ama burda önemli nokta su.karburatore giden hortum uzerinde bir adet tazyik kesici plastik olucak.hortumu kesip araya o parcayı kelepçe ile baglayacaz.degazörün en üst ucunden ise depoya geri dönüş hortumu cıkıyor fazla benzin ordan depoya akıyor.benzin hortumları mumkun olan en kısa boyda olmalı.pek metal aksamlara degmemeli.tesekkurler.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi bilgilendirdiğin için teşekkürler , çok önemli bu hortumlar arabası benzinee geçmeyen çoğu insanın arabasının hortumları yırtık olduğu için geçmiyormuş .