Benzin pompası arızası nasıl anlaşılır?

estergon44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yansayi pompa takmayın derim biz cok denedik hep kısa zamanda fiyasko oldu
bazı samadıralar da acılmıyor zaten acarsanız altını kırmak gerekiyor
ama bosch yada vdo nun orjinal sadaece pompasını alabilirsiniz fakat onlarda 150 den asagı degildir hatta 200leri bulur
bugün amasya Bosh servisini aradım ,118 Tl dediler.takmasıyla beraber 150 olur dediler.anlaşılan siz Boshu öneriyorsunuz.Bende kararsızdım ama neyse bakalım artık...

estergon44

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç lpg'deyken pompanın çalışmasını durduran bir sistem. aşağıdaki linke tıklarsanız, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ekopomp! Benzin pompas arzalarna son!

semih verdiğin bilgiler için teşekkür ederim kardeşim...sistem gayet güzel birşeye benziyor ama benim araçta böyle bir şey yok...ama eğer benzin pompasını değiştirirsem mutlaka taktırmak isteri bunu.fiyat olarak ne kadar acaba bilgin varmı ?

mito

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün amasya Bosh servisini aradım ,118 Tl dediler.takmasıyla beraber 150 olur dediler.anlaşılan siz Boshu öneriyorsunuz.Bende kararsızdım ama neyse bakalım artık...

Bosch marka benzin pompasını taktırdınız mı acaba ? herhangi bir sorun yaşandı mı benim aracımda sabahları birkaç marş basma da çalışıyor sorun benzin pompasından kaynaklanıyor olabilir dediler sıkıntı çıkartmıyorsa ben de bosch marka taktırmayı düşünüyorum.

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bosch marka benzin pompasını taktırdınız mı acaba ? herhangi bir sorun yaşandı mı benim aracımda sabahları birkaç marş basma da çalışıyor sorun benzin pompasından kaynaklanıyor olabilir dediler sıkıntı çıkartmıyorsa ben de bosch marka taktırmayı düşünüyorum.

kardeş bende de aynı sorun vardı
kelebek temizledim
biraz benzinde bindim
depoda çeyrek üstünde benzin olsun
düzeldi çok şükür

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kontağı ilk cevirdiginjzde tiss diye ses gelir 1 2 saniye sonra susar eğer susmuyorsa pompa cortlamistir. Sesin önemi yok araç tekler 3 4 marsda calisir

chelik_35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş pompa arızali değil sende.pompa arızalı olsa sabah zor çalışır ayrıca eğer kı pompa değişecek olursan Bosch al diğer markalar hem sesi yüksek hemde fazla götürmüyor ayrıca benzini yarim depodan aşağı düşürme ısındığı için pompa yaniyo yani az benzin olduğu zaman depoda benzin soğutma işlemi yapmıyo pompanın motoru yaniyo aynısı başıma geldi benim pompa arizaliyken çalışmıyodu araba direk lpgde çalıştırıyodum o da zararlı tabiiki

camanga

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimalle rolanti valfi devir dalgalanması stop etme gibi sorunlar yapar araç lpg de stop ediyorsa çok çok yüksel ihtimalle ondandır. Tecrübe ile sabit.

vet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım benzinde çalışırken 2-3 defa marşa basıyorum anca çalışıyor. Tüpte hemen çalışıyor. Bu konuda napmalı?

Orjinal marka -Bosch diyorlar- benzin pompasını nasıl bulabilirim?

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım benzinde çalışırken 2-3 defa marşa basıyorum anca çalışıyor. Tüpte hemen çalışıyor. Bu konuda napmalı?

Orjinal marka -Bosch diyorlar- benzin pompasını nasıl bulabilirim?

yakıt filtresi de tıkalı olabilir...yakıt filtresi değişti mi hacı abi