Benzin Pompası mı? arızalı ??

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu

Hocam bu sorun tekrar oluştu, yolda giderken birden stop etti aracı kenara çekip kartı çıkardım. bidaha takıp çalıştırdım ve marş direk yemedi hafif gaz verdim öyle çalıştı. henüz 20.000 km bile olmadı lpg taktıralı. Dediğiniz Sorun LPG sorunu mu ?

Klasik Manyetik Kaptör arızası gibi duruyor göstermenizde fayda var saçma sapan bir yerde kalmamak için ilinizden veya ilçenizden fazla uzaklaşmayın. Benzin pompasından olsa LPG ile yolda giderken Stop etmez

By_hdR*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klasik Manyetik Kaptör arızası gibi duruyor göstermenizde fayda var saçma sapan bir yerde kalmamak için ilinizden veya ilçenizden fazla uzaklaşmayın. Benzin pompasından olsa LPG ile yolda giderken Stop etmez
Yorumunuz için teşekkür ederim.
Malesef bulunduğum yerde LPG den anlayan biri yok eminim şimdi götürüp gösterdiğimde büyük ihtimalle çözümü bulamayacaklar ve beraberinde başka sorunlar da oluşacak. Çünkü usta yok...

ccesmeli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araçta genelde motor soğukken oluyor çalışıyor gibi oluyor ve stop ediyor tekrar asıyorum marşa o zaman çalışıyor. Acaba benimde mi benzin pompası bozuk.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
benim araçta genelde motor soğukken oluyor çalışıyor gibi oluyor ve stop ediyor tekrar asıyorum marşa o zaman çalışıyor. Acaba benimde mi benzin pompası bozuk.

Eğer çalışıp rolanti düşüyor ve stop ediyorsa boğaz kelebeğinin temizlenmesi gerekiyor. Benzin pompasından şüpheleniyorsanız genleşme kabının yanından geçen siyah hortumu motora bağlandığı yerden çıkartın ( bunu 2 kişi yapmalısınız ) araca binin ve marşa basın o hordumdan benzin tazikli bir şekilde geliyorsa benzin pompası sağlamdır. Eğer araç yine marşa basıp çalışmıyorsa yolda benzin ve lpg ile giderken stop ediyorsa manyetik kaptör veya manyetik kaptör soketi arızalıdır.

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aracı ilk çalıştırmada biraz geç çalışma var. 2-3 saniye kadar. Bazen ise hiç yapmıyor kam mili kaptoru arızası var denildi serviste değiştirdim ama yine devam ediyor. Fikri olan var mıdır?

inlost

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mrb.arkadaşlar, benim aracımda da bu sorun var şöyleki; soğuk havalarda yada aracı ilk çalıştırmada start a bastığımda hemen çalışıyor. Ancak motor ısındığında stop edip tekrar çalıştırdığımda çalışıyor ama heme stop ediyor gaza basarsam ve ayağımı gaz pedalından çekmezsem 3-5sn sonra rolanti düzeliyor bu sorun için ustaya gittim. Benzin pompası,boğaz kelebeği yada egzos sistemi kontrol edilmeli dedi. Ama hangisi bu sorunun kaynağı bilemiyorum.yolda giderken stop etme sorunum yok ama. Kırmızı ışıkta durduğumda bazen rolanti normal olmasına rağmen hafif derecede irkilme titreme gibi sorun oluşuyor. Kafam karışık ne yapmalıyım fikri olan var mı?

By_hdR*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sorun tekrar oluştu, şöyle : sabah çalıştırdım benzinden LPG geçti , yola çıktım 30 sn sonra stop etti komple. Araci RENAULT servisine götürdüm cihaza bağlandı. Eksantrik dişlisi vs Dedi usta ama sonra takılan cihazda oksijen sondası arızası verdi ? Usta lifle kaldırdı altındaki kabloları kontrol etti Dedi sorun yok . Fakat aciliyetim vardı diye çıktım musait bir Zaman'da götürüp Bırakacağım sorunu bulacaklar. Sizce neyden kaynaklıdır bu "OKSİJEN SONDASI"

Son düzenleme:

By_hdR*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oksijen SONDASI Hakkı'nda bilgisi olan yokmu?