Benzin Pompası ?.

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar,
Geçtiğimiz günlerde arızalı bir İDE'ye yardım için sanayide aracımı bırakmıştım. Sorunları çözerken kendini usta zanneden bir vatandaş benzim pompamı da söküp o araca aktarmış, olmayınca geriye takmış. Geriye takarken bu vatandaş içindeki bosch pompamı tezgahta elektrikle test edip biraz kurcaladı, sonra yerine taktık.
Bu işlemden sonra birşeyin farkına vardım; aracım özellikle 5.000 deviri aşınca sanki arkasından biri çekiyor gibi hızlanıyor ve kesiciye stabil girmiyor, ayrıca üst vites - alt devirlerde (5.vites 2000 devir) eski performansını kaybetti.
Universal 5 bar bir pompa taktım, düzelmedi; aksine aracın rolantisi bozuldu, eski pompayı yerine taktım. Zaten universal yan sanayi pompalar yüksek basınçlı motorlarda işe yaramıyor.

Sizce pompa arızası sebebi yukarı da belirttiğim olayı yaparmı ?, ona göre bosch ya da önereceğiniz bir pompa alacağım.

İyi günler dilerim.
Saygıyla kalın ...

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen ağrıısız başını ağrıtmışsın Abi.

Bence İde ye maisten pompa sipariş edeceksin gibi.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bencede yeni bir orjinal pompa alman gerekiyor kardeşim, geçmiş olsun.

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maisten komple pompa sipariş etmeye gerek yok. Bosch un yalnızca iç pompaları zaten mevcut. Teknik anlam da soruyorum ki; bu arıza pompa arızasına işaretmidir ?, yoksa 200 tl verip boşuna pompa değiştirmek kolay iş.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Clip cihazına bağlandığında başka bir arıza görünmüyorsa . Arıza yakıt pompası gibi.