Benzinde gaz yememe ve tekleme sorunu

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 1.4 rxt 16v araç sahibiyim.Bundan 4 ay önce benzin pompası bozulmuştu değiştirdim.usta depoda kirli benzin olduğunu ifade etti hatta depodan çıkan benzin adeta çamuru andırıyordu.Sonrasında depo temizliği yaptırdım benzin filtresi de değişti.Pompa değiştikten sonra geç marş alma problemi ortaya çıktı bazen 2. 3. marşta alıyordu ama çekişte problem yoktu.benzine aldığımda en dik rampalarda bile tekleme gaz yememe yapmıyordu.yaklaşık 3 haftadır benzine aldığımda araba zaman zaman gaz yemiyor.özellikle düşük devirde 2. viteste seyrederken araç stop edecekmiş gibi oluyor tekliyor.marş problemi de hala var.lpgye aldığımda iste hiçbir problem yok.başka bir ustaya gittim enjektörler tıkalı olabilir değiştirmen gerek dedi.yine başka bir ustaya gittim boğaz kelebeğinden sübablardan olabilir dedi.benzin pompası yan sanayiyse o bile yapabilir dedi.şimdi sorum şu.enjektörleri ya da pompayı değiştirsem arabanın problemi çözülecek mi sorun başka birşeydense şayet bir sürü boşuna para harcamış olacağım.birde istanbulda bu sorunu çözebilecek güvenilir bir servis yada usta varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiç cevap yazılmamış cevap verebilecek fikir beyan edebilecek kimse yokmu?

Son düzenleme:

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun çözüldü 2 enjektör ömrünü doldurmuş değiştirildi.benzin pompası şamandırasıyla birlikte değişti.rölanti, marş sorunu, tekleme, ve gaz yememe sorunları çözüldü.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun çözüldü 2 enjektör ömrünü doldurmuş değiştirildi.benzin pompası şamandırasıyla birlikte değişti.rölanti, marş sorunu, tekleme, ve gaz yememe sorunları çözüldü.

Geçmiş olsun. Güle güle kullan kardeşim. Allah tekrarını göstermesin inşallah.

local

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var. Benzin pompasından kaynaklı denildi. (sıralı sistem var benzinde tekleme sorunu oluyor ve gaz yemiyor, gazda da sorunsuzca çalışıyor) Benzin pompasını değiştirdim düzeldi ama 2 hafta içinde aynı sorunu verdi. Ben de bi enjektöre baktırayım. Umarım sorunun kaynağı odur ve çözülür.
Araç: megane coupe 98 model 16v 1.6

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var. Benzin pompasından kaynaklı denildi. (sıralı sistem var benzinde tekleme sorunu oluyor ve gaz yemiyor, gazda da sorunsuzca çalışıyor) Benzin pompasını değiştirdim düzeldi ama 2 hafta içinde aynı sorunu verdi. Ben de bi enjektöre baktırayım. Umarım sorunun kaynağı odur ve çözülür.
Araç: megane coupe 98 model 16v 1.6

sadece benzin pompası kaynaklı değildir bence enjektörlere bir baktır derim.