Benzinli mi Diesel mi?

Daywalker

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İStanbul gibi büyük şerhirlerde treafik den dolayı Dizel derim....Ama kücük yerde otoruyorsan kesinlikle benzinli

car_club22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla kardesim benzin 5 tl olduktan sonra benzinin b sini bile duymak istemiyorum acıkcası :) aslında su an benzinle mazotun arasında fiyat farkı pek yok 500 600 maksimum 800 bin lira fark var pekde büyük bi fark degil bu yani atıyorum 55 lt bi depo mazotta 210 tl ye fulleniyor. benzindede 55 lt lik bi depo taş catlasın 250 tl ye fullenecektir. ama simdi bi fark daha var benzinli araçlarda bi depo mazotla maksimum 600 650 km giderken dizel araçlarda 1000 km ve üstüne ulasabiliyor işte benzinle dizel arasındaki fark budur :eyv
Tamam bu konuda sonuna kadar haklısın zaten. :) Dizel tasarruflu. :)

Meqqy_19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni üretilen dizelden az yakan benzinli motor tiplerini görseydik bi ondan sonra karar verirdik hangisi olduğuna :)

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni üretilen dizelden az yakan benzinli motor tiplerini görseydik bi ondan sonra karar verirdik hangisi olduğuna :)

benzinli motorlar hiç bi zaman dizelden az yakmaz sonucta biri mazot digeri petrol biri yağ biri digeri yanıcı madde :) ama dci motorların üstüne yok motor valla. tdı mıs tsı mıs crdı mıs fasa fiso forever DCİ :D

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzinde aldığım sürüş zevkini ben dizelde bulamıyorum.15 gün önce araba aldık istesem dizel alabilirdik ama benzinlinin tadı başka.Sadece kesici zevki için benzinli aldırdım diyebilirim vede çok mutluyum :)
1.6 16V 110 HP 6 vites :)

YAVUZ

Ali Yavuz Bengüoğulları,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ekonomi için dizel fakat iş sürdüğün arabadan zevk almaksa tabiki benzinli bir de turboluysa dadından yenmiyor:)

boracoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence bahsı gecen olay dızel degıl bır cdti yada tdi olayı ıse hem tasarruf hem guc tur..benzınlı arabaya bınmem ben...

V8 bıle alsam sorarım comonraıl olanı var mı dıye..

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel dizel birde chipli olursa tadın yenmiyor...:eyv

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş