Beyaz arabalara boya koruma gerekli mi

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilindiği gibi çevremizde ; değişik boya koruma markaları altında değişik firmalar var hepsi kendisinin daha iyi olduğunu iddia ediyorlar. Bana göre para tuzağı; sonuçta her yıkamadan sonra Arabayı wax layınca kolay kirlenmiyor güzel bir parlaklık sağlıyor. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz. Özellikle beyaz arabaya boya koruma gerekir mi. Konuyla ilgili Mercedes yetkili servisi bile gerekli olmadığını arada yılda birkez cila yapmanın yeterli olduğunu söylüyorlar. Özellikle bayiden yeni alınan beyaz arabaya bile Renault estetik boya korumanın gerekli olduğunu söylüyorlar. Bende ; yeni fabrikadan çıkan bir arabaya boya koruma yapmanın arabada daha çok çizik olacağını arabanın cilasını, verniğini bozduğu düşüncesindeyim Bu konudaki fikirleriniz nelerdir ??

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boya koruma için rengin bir önemi olmamalı diye düşünüyorum. Sonuçta rengi farklı olsada bunların kimyasalları aynıdır diye düşünüyorum. Bu sebeple dış etkenlerden aynı derecede etkilenir. Benim araba beyaz aslında beyaz renkli arabaya daha iyi bakmak lazım gibi çünkü hemen sarı benekli lekeler oluşuyor ve hemen göze çarpıyor. Mesela arabam da koruma yok ve uzun süre kirli bırakınca lekeler oluşmaya başlıyor koruma olsa daha zor ortaya çıkar.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her renk araca boya koruma uygulanabilir
mantığı boya üstünde nanometre seviyesinde şeffaf koruyucu bir katman oluşturmaktır
kaliteli ürün ve işçilikte kalıcılığı uzundur
sıfır yada kullanılmış her araca uygulanabilir

gerekli yada gereksiz kavramı; kullanıcınız bakışına ve cüzdanına bağlıdır:)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boya koruma için rengin bir önemi olmamalı diye düşünüyorum. Sonuçta rengi farklı olsada bunların kimyasalları aynıdır diye düşünüyorum. Bu sebeple dış etkenlerden aynı derecede etkilenir. Benim araba beyaz aslında beyaz renkli arabaya daha iyi bakmak lazım gibi çünkü hemen sarı benekli lekeler oluşuyor ve hemen göze çarpıyor. Mesela arabam da koruma yok ve uzun süre kirli bırakınca lekeler oluşmaya başlıyor koruma olsa daha zor ortaya çıkar.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuslar sagolsun renk ayrimi yapmaksizin hallediyor hepsini :) saka bi yana boya koruma ve adam akilli bir cila beyaz araci bile bastan yaratiyor. Bunlarin uzerine birde nano yaparsaniz ( kaliteli olanlar tabi ki ) cok cok guzel olur.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kuslar sagolsun renk ayrimi yapmaksizin hallediyor hepsini :) saka bi yana boya koruma ve adam akilli bir cila beyaz araci bile bastan yaratiyor. Bunlarin uzerine birde nano yaparsaniz ( kaliteli olanlar tabi ki ) cok cok guzel olur.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

Beyaz araca boya koruma yapalım diyorsunuz. Ama yapılırken çok çizik oluşuyor. Özellikle bayiden sıfıt araç alırken yaptırmayı tavsiye ediyormusunuz

Son düzenleme:

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben boya korumadan çok kaliteli bir şeffaf kaplamayı öneririm size. Clioda kapı esiklerine uygulatmıştım. Detaylı temizlik için söktürdüm ve aracı komple kaplatmadigim için pişman oldum. Kaplamanın altı sıfır gibi duruyordu

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben boya korumadan çok kaliteli bir şeffaf kaplamayı öneririm size. Clioda kapı esiklerine uygulatmıştım. Detaylı temizlik için söktürdüm ve aracı komple kaplatmadigim için pişman oldum. Kaplamanın altı sıfır gibi duruyordu

Sadece kaputa uygulasak olmaz mı

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece kaputa uygulasak olmaz mı

Güneş gören yerde arabada zamanla renk farkı yaratır mı onu bilmiyorum eğer renk farkı yaratmazsa tabiki yeterli olur. Benim kendi düşüncem arabayı art niyetli ve dikkatsiz kişilere karşı korumak için komple kaplatmak daha iyi özellikle kazimadiklari sürece aracı çizilmeye karşıda korumuş oluyorsunuz. Ama tabi maliyet günümüzde en önemli unsurlardan komple kaplatmak biraz maliyetli olur

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sen orjinalci adamsın. yaptırırsın sonra biri çıkar niye yaptırdın gerek yoktu der sonra söktürmeye kafa yorarsın

scale

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sen orjinalci adamsın. yaptırırsın sonra biri çıkar niye yaptırdın gerek yoktu der sonra söktürmeye kafa yorarsın

Katılıyorum