Beygir Yükseltme Yapan Var mı?

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 Fluence 1.5 110bg Dci Edc aracıma hem yakıt düşürmek hemde performans amaçlı yazılım ile beygir yükselttirmeyi düşünüyorum. Daha önce yapan var mı durum nedir ve ankarada yaptıran var mı nereye yaptırdı?

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 3 adet tdi dsg vw ve bir adet 1.4tsi dsg vw kullandım hepsine yaptırdım.
Yakıt konusunda sakin kullanımda kazancı olduğunu gördüm.

2017 megane 4 dci edc aracım içinde konuştum ama yaptırmaktan vazgeçtim. Hiçbir usta eco mode yazılımının nasıl olacağı hakkında net bilgi veremedi.
Biri dedi eco modunda da güç artar biri dedi artmaz biri dedi bilmiyoruz.

Tr'de işi yapanlar orjinal yazılımı kopyala gönder yenisini yükle kapasitesindeler maalesef.

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 3 adet tdi dsg vw ve bir adet 1.4tsi dsg vw kullandım hepsine yaptırdım.
Yakıt konusunda sakin kullanımda kazancı olduğunu gördüm.

2017 megane 4 dci edc aracım içinde konuştum ama yaptırmaktan vazgeçtim. Hiçbir usta eco mode yazılımının nasıl olacağı hakkında net bilgi veremedi.
Biri dedi eco modunda da güç artar biri dedi artmaz biri dedi bilmiyoruz.

Tr'de işi yapanlar orjinal yazılımı kopyala gönder yenisini yükle kapasitesindeler maalesef.

Bizde eco mode yok o konuda sıkıntı yaşamam ama hangi firma daha iyi kime yaptırmam lazım onu bilmiyorum dediğiniz gibi çok bilgi sahibi değiller 25 beygir değil 20 arttır diyorum yapamam diyor hepsi hazır sistem kullanıyor.

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Daha önce kullandığım ve şu anda kullanmakta olduğum her iki fluence de yazılım yaptırmıştım. Şimdilik hiç bir sorun yaşamadım , aracın torkunda hissedilir bir artış olduğunu söyleyebilirim.

Son düzenleme:

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce kullandığım ve şu anda kullanmakta olduğum her iki fluence de yazılım yaptırmıştım. Şimdilik hiç bir sorun yaşamadım , aracın torkunda hissedilir bir artış olduğunu söyleyebilirim.
Yakıt anlamında katkı yaptı mı peki. Ve nereye yaptırdınız (şehir firma) klasik 135 bg 300Nm tork mu oldu

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Yakıt anlamında katkı yaptı mı peki. Ve nereye yaptırdınız (şehir firma) klasik 135 bg 300Nm tork mu oldu

Pek fark olduğunu söylemem , ama çokta sakin kullanmam ondan olabilir. Sakin gidereniz az yakma ihtimali var. Kayıtlarında 140HP 300nm gösteriyor ama bu kadar olduğunu tahmin etmiyorum , dyno ya girmedim sonuçta ama belirgin bir tork hissediyorsunuz. Aracım otomatik , özellikle kaymak asfaltta kalkışlarda biraz asılırsam 2. viteste bile devreye giriyor ekranda yanmaya başlıyor ASR ışığı . Sonuç olarak memnunum aracın stabilitesinde herhangi bir değişiklik olmadı, bazı markalarda şanzımanda titreme falan olduğunu duyuyorum , Renaultlarda böyle bir sorun olmuyor bildiğim. ben İzmirdeyim , Ecufast firmasında yaptırdım .

Son düzenleme:

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pek fark olduğunu söylemem , ama çokta sakin kullanmam ondan olabilir. Sakin gidereniz az yakma ihtimali var. Kayıtlarında 140HP 300nm gösteriyor ama bu kadar olduğunu tahmin etmiyorum , dyno ya girmedim sonuçta ama belirgin bir tork hissediyorsunuz. Aracım otomatik , özellikle kaymak asfaltta kalkışlarda biraz asılırsam 2. viteste bile devreye giriyor ekranda yanmaya başlıyor ASR ışığı . Sonuç olarak memnunum aracın stabilitesinde herhangi bir değişiklik olmadı, bazı markalarda şanzımanda titreme falan olduğunu duyuyorum , Renaultlarda böyle bir sorun olmuyor bildiğim. ben İzmirdeyim , Ecufast firmasında yaptırdım .

Teşekkür ederim bende Ankaradayım. Burda da ecufast subeleri var bende onlara yaptırayım en iyisi. Benim arabada 2015 touch edc modeli Bende 1.vites kalkış hantallığı ve şanzımana yük bindirmekten kurtulmak istiyorum. Verdiğiniz bilgiler bu konuda yeterli oldu tekrar teşekkürler

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizde eco mode yok o konuda sıkıntı yaşamam ama hangi firma daha iyi kime yaptırmam lazım onu bilmiyorum dediğiniz gibi çok bilgi sahibi değiller 25 beygir değil 20 arttır diyorum yapamam diyor hepsi hazır sistem kullanıyor.

Bu konuda en önemlisi benzeri bir araca yapılan yazılımı size atmasınlar. Mutlaka sizdeki orjinal yazılımın gidip işlem görüp geri gelmesi lazım.
Ben race denedim, superchips denedim. Şu an bunlar 5bin üzeridir sanırım.
Masaaltı çalışmalarla 400-600TL arası yazılım satanlar da var ama ben güvenmiyorum.
ABT'de iyidir ancak oda 5-6bin olmuştur diye tahmin ediyoruum.

Siz kafanıza göre yazılım istiyorsanız istanbul maslakta gazihan var. Google aramsı ile bulursunuz. Özel çalışır.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ecufast iyidir. Özellikle TSI motorlara verdiği önem ile hızlıca ünlenen bir firma oldu. Hatta bir ara ünü bezinli iseok ama dizel için farklı firma aramak lazım diye standart bir söyleme maruz kalıyordu. Şuan genel olarak seviliyor gördüğüm kadarı ile.
İzmirde dyno olan yerler çokça mevcut. Tavsiyem dyno'da kontrol ettirin.
Bne tüm araçlarımda stok olarak girdim dyno'ya ve vaad ettiğiniz tork ve gücü yakalayamazsanız paranızı vermem demiştim.
3 firma vaad ettikleri tork ve gücü yakalayamadı. Orjinale geri dönmüştüm.

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ecufast iyidir. Özellikle TSI motorlara verdiği önem ile hızlıca ünlenen bir firma oldu. Hatta bir ara ünü bezinli iseok ama dizel için farklı firma aramak lazım diye standart bir söyleme maruz kalıyordu. Şuan genel olarak seviliyor gördüğüm kadarı ile.
İzmirde dyno olan yerler çokça mevcut. Tavsiyem dyno'da kontrol ettirin.
Bne tüm araçlarımda stok olarak girdim dyno'ya ve vaad ettiğiniz tork ve gücü yakalayamazsanız paranızı vermem demiştim.
3 firma vaad ettikleri tork ve gücü yakalayamadı. Orjinale geri dönmüştüm.

Evet onu bende yaptıracağım dedikleri değeri en az %1-2 sağma ile yakalamaları lazım. Şu an f/p açısından en uygun ecufast gibi gözüküyor en yaygın ağ da kendilerinde.