Beygir yükseltme

Karamurat575859

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2015 model clio 4 joy 75 beygir ben yazılım ile 95 beygir yapmak istiyorum turboya herhangi bi zarar verir mi bilgi almak istiyorum

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle merhaba. atmosferik aracında 75den 95e beygir yükseltemezsin. yazılımlar sizin motorlarınızda maksimum 5-7beygir artırır onada gerek yok. Turbolu bir aracınız var ise bu gücü alabilirsiniz. 75hp araç malesef.

Karamurat575859

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 1.5 dci yazmayı unutmusum dizelllerde turbo kucuk zarar verırmı onu ogrenmek ıcın sormak ıstedım

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi geceler. Otomobil üreticileri temelde ellerindeki motordan alınabilecek maksimum gücü hedefleseler de, çeşitli sebeplerden dolayı motorda belirli bir tolerans dahilinde motor güçlerinde kesintiye giderler. Basitçe standart bir 46 beden bir pantolon alıyorsunuz ama siz mesela 46.5 bedensiniz, belini yada paçasını küçük bir miktar daha genişletme imkanı bulabiliyorsunuz. İçten yanmalı motorlarda aynı şekildedir. Yakıt kalitesi, kullanım hatalarını tolere edebilmek için üreticiler motorlardan maksimum verim almazlar. Atmosferik motorlarda maksimum %10 - 15 turbo motorlar da ise %20-30 arası ek güç almak mümkündür. Ancak; bu özellikle turbo motorlarda turbo basıncının artırılması yada enjektörlerdeki püskürtme miktarlarındaki değişimle mümkün. Turbonun basıncının artması yada enjektörlerin fazla yakıt püskürtmesi, ömürlerinde kısalmaya yol açacaktır. Yazılım ile yükseltilen motor güçlerinde genellikle turbo yüksek basınç altında çalıştığından, daha kısa sürede ömrünü tamamlamaktadır.

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel aracınızı 90-100hp yapabilirsiniz. Sorunsuz.

tbe34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyat aldınız mı? fiyatlar nedir ? Bende merak ediyorum internette biraz arşatırdım çoğu firma garanti veriyor belli kilometrelere kadar hatta yakıtta azalır diyorlar. Tabiki turboya yüklenecekleri için ömrü daha kısa olacaktır diye düşünüyorum.