Beyler Ses Sistemi İçin Destek

Jokey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapılara coax yada companent alip teypten besleyebilirsin. Ovalleri ve sub'ı amfiden besleyebilirsin. Yok illa hepsi amfiden olacak diyorsan tavsiyem bi stereo amfi birde mono block bass amfi almalisin. Mono block bass amfi ile sadece sub , stereo amfi ile de kapıları ve ovalleri besleyebilirsin. 2 amfi biraz profesyonel ve maliyetli olur. Kapıları teypten besleyerek oval ve sub'ı amfiden besleyerek daha ucuz yollu bi tesisat yapılabilir.

Dipnot : JBL tercih edersen pi$man olmazsin. Ayrica sub'ınıda JBL GT5-12 1100 watt 275 RMS ile takas edersen biraz daha tatli bi karakterde ses dinlersin.

Bir dipnot daha : Internet uzerinden alacagin pioneerlar ici di$i degi$mi$ orjinalden uzak takim hoparlorler olabilir biraz daha emin olarak almanda fayda var illa pioneer alacaksan :) Saygilar

Son düzenleme:

bravo32

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tesisatçıyla görüştüm telefonla, teybi sordu pion. 7250sd dedim, sadece ovallere ve bass a amfi cıkarız o teyp önlere yeterli dedi.. Bu durumda excoupe senin deyiminle bu benim görüştüğüm tesisatçı tırt bi tesisatçı :)

Jokey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haklı olarak tırt tesisatci demi$ , cünkü Ankara tesisat konusunda yan yana silme bir sürü dükkan kaldiran bi memleket. Kablo baglamayi ogrenen herkes tesisatci Ankara'da. Kapıları teypten , ovalleri ve sub'ı amfiden besle sen. Ama GT5-12 275 RMS tavsiyemi göz ardı etme gercekten ses farki yaratir elindekine göre.

bravo32

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamam hocam birde bunları araştırayım bakalım. Bass ı değiştirmek isterim aslında ama, bunları alarak çok açılmış olucam zaten, ondan ilerleyen dönemde olacak inşallah.şundan kuşkum yok ; şu an araçda hiççbir şey yok, hele ön hoparlörler Allah'lık resmen, hani demem o ki ben örneğin arabamda full kamasonic yada sansui bi sistem bile kursam oooo çılgın ses müthişş diycem :D Berk, o zaman ilk başka yazdığım malzemeleri alıp, sadece ovallere ve bass a çıkış yapıyoruz dimi amfiden?

Jokey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet ama daha iyi bi kullanicidan biraz daha düzgün ayni marka hoparlorlerden ara$tir illa bunlar olacaksa. Onlari teyp'e cikarttir. Sadece oval ve bass'i amfiye cikarttir karde$im. Saglikli olani bu ;)

bravo32

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aklıma birşey takıldı, magane coupe sahipleri bilirler, orjinal kapı içi hoparlörleri 16 cm midir ??