Bi zahmet bakıverin lütfen önemli

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
muhtemelen klıma sistemde bişi açılmamıştır,(araç yenı-bakımlıysa)... açma kuralları temamsa açar... otm-eltronık-vs sistem koruma olabilir...:eyv

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilal kaptan anlamadım ne demek istedigini.aracı birkaç kez söndürüp tekrar çalıştırdım bütün fpnksiyonlar çalışıyor hatta klima devreye de giriyor fakat üflemiyor.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
fan düğmesi varsa, onu açmamış olabilirsin... yada eletronıkse fan sevıye düşük-iptal olabilir... ayarlar tam değil olabilir..vs.. yada enson fan sigorta atık olabilir... görmeden bişi demek zor...:cool:

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok ayarı her türlü denedim yarın sigortaya bakayım olmazsa.akşam akşam nerden çıktı bu ya.....

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
ıyı bi oto elkt ustaya baktır...fazla elletme, bozmasınlar....ıslık
çık eve, arabada uğraşma gece gece...:cool:

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimki 7 de kalıyo... inme çıkma yok sabit... bi sorun mu var aceba...:cool:

yaş konusu ne alaka onu da anlamadım...:D (ayrucana, devir saati tek hane, altında rpm.x.100 felan yazıyo)...:cool:

darulmaca olmasun, esprik mevzu oldu da...;)

Devir saatinde aşada x100 yazarsa 1000 deviri kadranda 10 simgeler.. Arkadaş rölantiden bahsediyor o nedenle asıl devir 950-800 vs..dir.

Ayrıca yaşı neden sorum söyleyeyim.Önemli falan denilmiş konu başlığında da önemlilik bi durum pek yok.Genelde yaşı ufak arkadaşlar araçlarda böyle ufak şeyler farkedip önemli bakın vs.. diyor o nedenle sordum.
[MENTION=12480]umutguzey[/MENTION]
Klima açmamasının da sebebi gazının bitmesi olabilir.Motor içindeki sibobuna bi tornavida ile bastır bakalım gaz geliyormu.

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Devir saatinde aşada x100 yazarsa 1000 deviri kadranda 10 simgeler.. Arkadaş rölantiden bahsediyor o nedenle asıl devir 950-800 vs..dir.

Ayrıca yaşı neden sorum söyleyeyim.Önemli falan denilmiş konu başlığında da önemlilik bi durum pek yok.Genelde yaşı ufak arkadaşlar araçlarda böyle ufak şeyler farkedip önemli bakın vs.. diyor o nedenle sordum.

@umutguzey
Klima açmamasının da sebebi gazının bitmesi olabilir.Motor içindeki sibobuna bi tornavida ile bastır bakalım gaz geliyormu.

arkadaşım cevapların için çok teşekkür ederim öncelikle. yaş konusuna gelince bence bir konunun çok önemli yada az önemli oluşu tamamen göreceli bir kavram.yani sana çok basit gelen birşey bana çok karmaşık sorun teşkil eder gelebilir.burda bulunma amacımızda zaten kendimizce içinden çıkamadığım kafamıza takılan sorunları birbirimize sorup danışıp çözmek.

sorudaki önemli bir zahmet bakın cümlesine gelince.dün akşam üzeri kelebek bogazını temizledim komple sökğp hatta detaylı şekilde resimlendirdim sitede anlatacağım müsait bir zamanda.bunun üstüne devirin yavaş yavaş 850 ye düştügünü görünce acaba bir sorunmu var diye düşündüm sonuçda insanlara bir tavsiyede bulunacagım yaptıgın işin doğrulundan emin olmalıyım dimi.

hatta sırf bu yüzden senin pek önem arzetmediğini düşündüğün mesele yüzünden sabah üşenmedim oto pazarına gittim.baktım bütün megane 2 lerde devir birden 850 ye düşmüyor kademe kademe anlattığım gibi oluyor.

hayırlı pazarlar herkese

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşım cevapların için çok teşekkür ederim öncelikle. yaş konusuna gelince bence bir konunun çok önemli yada az önemli oluşu tamamen göreceli bir kavram.yani sana çok basit gelen birşey bana çok karmaşık sorun teşkil eder gelebilir.burda bulunma amacımızda zaten kendimizce içinden çıkamadığım kafamıza takılan sorunları birbirimize sorup danışıp çözmek.

sorudaki önemli bir zahmet bakın cümlesine gelince.dün akşam üzeri kelebek bogazını temizledim komple sökğp hatta detaylı şekilde resimlendirdim sitede anlatacağım müsait bir zamanda.bunun üstüne devirin yavaş yavaş 850 ye düştügünü görünce acaba bir sorunmu var diye düşündüm sonuçda insanlara bir tavsiyede bulunacagım yaptıgın işin doğrulundan emin olmalıyım dimi.

hatta sırf bu yüzden senin pek önem arzetmediğini düşündüğün mesele yüzünden sabah üşenmedim oto pazarına gittim.baktım bütün megane 2 lerde devir birden 850 ye düşmüyor kademe kademe anlattığım gibi oluyor.

hayırlı pazarlar herkese

Sen deseydin ki kelebeği temizledim sonra böyle oldu veya şuan farkettim o zaman derdikki burda bi kelebek calibrasyonu yaptır clip cihazı ile.Sıkıntın kalmaz :)
Zaten kış ayında rölanti zank diye de inmez aşağı..

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla yaş konusunu bende anlamadım.

bende çıkma yok sadece iniyor.

bu arada klimam arıza yaptı az evel.açılıyor ama üflemiyor neden acaba
Rezistans'ın arızalanmıştır, aracın bu durumda normal fanda açmaz, hareret yaptırırsın; sonucu ise conta yakmaya kadar gider, dikkatli ol.

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen deseydin ki kelebeği temizledim sonra böyle oldu veya şuan farkettim o zaman derdikki burda bi kelebek calibrasyonu yaptır clip cihazı ile.Sıkıntın kalmaz :)
Zaten kış ayında rölanti zank diye de inmez aşağı..

calibrasyona gerek yok diye düşünüyorum.dediğim gibi diğer araçlardaki gibi hatta benimki daha dengeli ve istikrarlı kesinlikle 850 devire düştükden sonra yukarı aşağı oynama yok