Bilenler yorum yapabilir mi

ozkannmuss

Kayıtlı Üye
07-Antalya
Arkadaşlar herkese merhaba aracım laguna 3 1.6 benzin ve lpg mevcut bir kaç problem var sadece farklı görüş almak için yazıyorum erkanım da iki hata mevcut egsoz emisyon arızası ve elektronik park freni ama araçta bir problem yok freni de gayet tutuyor kaydırma söz konusu değil ama geçen bir olay geldi başıma silsile şeklinde bir sabah çalıştırmaya çalıştırdım aracı marj basıyor ancak araç çalışmıyor benzin göstergesinde benzin 90 Km olduğunu söylüyor zaten lpg de kullanıyorum gaz da var araba da marj basa basa bitti akü takviye ettim sornaki gün bir daha denedim bir daha takviye ettim sonra çekici geldi aldı götürdü saniye ye gittik benzin yokmuş dedi usta ama benzin var eminim herneyse termostat değiştircektim o sırada bakım yaptırdım eve gelene kadar benzin kokusundan midem bulandı bana normal dedi benzin de kullan dedi kullandım ama geçmedi koku malesef sonra araça bir sabah binecekken rolentide ve kalkışta sesler geliyordu pat küt diye sanayiye başka bir ustaya gittim derken sanayi de aküm bitti sarj etmiyormuş aküyü belki takivye yaptım diye oldu ama bilmiyorum sarj eden bir konjektör var taktılar hala hataveriyor ekran da akü sarj sistemi arızlaı diye yine de sarj ediyor aküyü araba daki rolantisizlik ise 1 bobin arızalı onu değiştrdim bujı set eskiydi onu aldım düzeldi şuan aracım da 3 hata var.
egsoz emisyon
park freni ve akü sarj sistemi bu arada menüde ileri geri yapamyıorum akü sarj sistemi ekran kalıyor gitmiyor sürüş esnasında ve benzin kokusu neyden kaynaklı camı acında geliyor bazen gelmiyor bazen tüm sürüş esnasın da geliyor

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Merhaba, araçta oluşan arızaların çoğu akü kaynaklı, araçta oluşan arıza kayıtlarını sildirmen durumunda muhtemelen sıkıntılar bitecektir.
Benzin kokusu ile hortumlardan olabilir.