Bilgisi Olan Varsa Lütfen Yazsın.

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abiler öncelikle iyi akşamlar başıma ilgin bir şey geldi R19 1.4i energy aracım var araçtan yağ kokusu geldi bir gün sanayiye gittim yağ çubuğunun ordan araç yağ akıtıyormuş hatta usta 2 kg'ya yakın yağ gittiğini söyledim hemen gittim başka bir yağ çubuğu aldım ama aynı şekilde yine yaptı usta eskisini takmamı söyledi bir yerden kaçırıyormuş ama nerden olduğunu bulamadı ne yapmam gerekiyor daha geçen ay 5 kg yakın mobil motor yağı koymuştum şimdi yeni aldım yine ekledik ne yapmam gerekiyor ?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
o çubuktan yağ atması pekte hayıra alamet değil. Egzozunuzdan mavimsi bir duman atıp yağ kokuyorsa malesef motorun rektefiye zamanı gelmiştir. Ustalar genelde motor üfleme yapıyor derler. Siz en iyisi bir motor ustası bulup kompresyon değerlerine baktırın en iyi bu şekilde çözüme ulaşırsınız. geçmiş olsun

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yoo egsozdan herhangi bir duman atmıyor çalışmasındada hiç bir sıkıntısı yok istanbulda tekirdağ sürekli geziyorum bir yerden yağ kaçırıyor olabilir dedi usta

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
yoo egsozdan herhangi bir duman atmıyor çalışmasındada hiç bir sıkıntısı yok istanbulda tekirdağ sürekli geziyorum bir yerden yağ kaçırıyor olabilir dedi usta

ozaman motorun komple yıkanacak temizken bakılacak sabah aracı park ettiğin yerde yaklaşık kaç damla yağ görüyorsun ?

39 BB 151

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yerde yağ olmuyor abi anlamadığım şeyde o

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Degisik bir durum ama mutlaka bir yerden akiyordur yoksa motor yag yakiyordur baska bir sey olma ihtimali de yok gibi. Aracin attini iyice yikat birde oyle dene gozunden kacan bir durum olabilir.

orhan0816

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhtemelen conta yanık .bendede yağ çubuğunun takıldığı yerin dibinden yağ geliyordu.maalesef conta yakmıştı. Bendeki dizel ve 800 tl ye yaptırmıştım

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgim var +1

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Contalarda bir sorun olduğu nı işaret ediyor .