clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
1) Şimdiye kadar binanin yapildigi tarihin yazdigi bir tapuyla karsilasmadik ailecek,belki yeni binalarda yaziyordur artik ama hic yeni evimiz olmadi:)
Belediyeye git dediginizi duyar gibiyim:) ancak gectigimiz hafta devlet dairelerinde kafayi yeme raddesine geldigimden ve olayim tamamen karsilastiginiz memurun insafina, insanligina kaldigini anlamis bulunuyorum bir kere daha. Sözün özü tam olarak nereden öğrenme şansımız var, bilgi vermeme hakları var mi? Vb bilgisi, tecrubesi olan varsa, paylasirsa sevinirim...

Ekleme: RFC sağ olsun, belediyede Fen İşleri'nden öğreniliyormuş binanın yaşı.

2) alınacak 2. el daire için belediyeden borç sorgulama vb için tapuya ihtiyacımız olacak, ev sahibi bunu bize yani fotokopisini verir mi? kapora vermeden? kendimizi düşününce her önüne gelene de tapu fotokopisi verilmez diyoruz, empati yapınca, ev sahibiyle mi belediyeye gidilir bu durumda, sorgulamayı kesinlikle kendimiz yapmak istiyoruz bu arada :D

Son düzenleme:

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Bende Merak Ettim Şimdi Tapu Kadastro Müdürlüğünden Öğrenilebilir Diyesim Geliyor

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Bastan savmada usta olundugundan artik tam ogrenmeden oradan oraya gitmek istemiyorum neden tapuda tarih yazmaz diye de kendime sormadan edemiyorum bir de bu detayin bu yasta farkina vardigima tabii ilanlarda 10 yas alti denen binalarin cogunun 16 yaslarinda ogrenince bunun farkina varmam da ayri bir aci olay:(

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Bastan savmada usta olundugundan artik tam ogrenmeden oradan oraya gitmek istemiyorum neden tapuda tarih yazmaz diye de kendime sormadan edemiyorum bir de bu detayin bu yasta farkina vardigima tabii ilanlarda 10 yas alti denen binalarin cogunun 16 yaslarinda ogrenince bunun farkina varmam da ayri bir aci olay:(

10 Yaşın Altında Olması İyi Ablacığım Bizim Ev 27 Yıllık :D Benimle YAşıt Evim Var :)

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnşaat ruhsatlarının mühendisler ve odadan bittiğine dair onaylı ruhsat bilgisi vardır, ilgili kişiyi bulup öğrenebilirsiniz.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeriniz nerede

Emre3434

Emre Uğurluel, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bağlı bulunulan belediyenin fen işlerinden öğrenilebiliyor duyduğum kadarıyla...

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
10 Yaşın Altında Olması İyi Ablacığım Bizim Ev 27 Yıllık :D Benimle YAşıt Evim Var :)
biz de ah ne güzel varmış o fiyata deprem sonrası evler diyorduk kiii, sahaya çıkınca yalan dolan olduğunu anladık, araba bakma gibi oldu, hadi araba bir şekilde sıfır oldu da evde imkansız bakalım ne olacak, evim deme kardeşin sayılır o senin ikizin var yani :D

İnşaat ruhsatlarının mühendisler ve odadan bittiğine dair onaylı ruhsat bilgisi vardır, ilgili kişiyi bulup öğrenebilirsiniz.
işte sorun hangi birimde o kişiler, misal bir evi beğendik, yapım yılını öğrenmek istiyoruz, bağlı olduğu ilçenin (sanırım) nesine gitmek gerekir acep, muhtemelen gidildiğinde burası değil, yok şuraya git yok buraya git olacağından:S

istanbul için bilgi almam gerekecek, ilçe belli değil henüz.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Bağlı bulunulan belediyenin fen işlerinden öğrenilebiliyor duyduğum kadarıyla...

şimdi şimşek çaktı, teşekkürler, bir emlakçı laf arasında aklınızda bulunsun ... işleri/işlemleri gibi bir şey demişti ama o günün stresinden aklımızda su işleri mi devlet işleri mi diye karışıklıktan başka bir şey kalmamıştı, çok teşekkürler!

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işte sorun hangi birimde o kişiler, misal bir evi beğendik, yapım yılını öğrenmek istiyoruz, bağlı olduğu ilçenin (sanırım) nesine gitmek gerekir acep, muhtemelen gidildiğinde burası değil, yok şuraya git yok buraya git olacağından:S

Kat mülkiyeti varsa zaten belediyeden öğrenilebilir hemen. Tapu da da güncel bilgiler mevcuttur. Harç ödenir, bilgiler öğrenilir.