Bir 1.2 16v yakıt tüketimide benden gelsin

colco

Fatih UZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Formda sürekli olarak denk geldiğim imrenek okuduğum ama hiç görmedeğim değerlere hala ulaşamasamda,
bugüne kadar yakaladığım en nominal değerleri sizlerle paylaşmak istedim.

Lokasyon : Bursa - Ankara / Ankara - Bursa Toplam : 799 KM

Tarih : 29.06.2013

4 kişi yetişkin
Klima genelde hep açık,
sabah İnegöl'den sonra hafif yağış vardı.

Aracımı aldığım ilk günden beri tercih ettiğim Shell yerine Bp'yi denemeye karar verip sabah depo fulleyip yola çıktık.
Ankara'ya ulaşıp işimizi hallettikten hemen sonra Bursa'ya dönmek için tekrar yola koyulduk. Eskişehirde yemek molası verdiğimizde fotoğrafladığım değerler;

Kalan yakıt değerini çekmemiş ama 220 KM kalan yakıt olarak yazdığını hatırlıyorum.Ortalam hız : 85 Km/h
Tekrar Eskişehir'de yine Bp'den depoyu fulledim 175 TL yakıt aldı. 642,7 Km / 175 TL : 0,272

Aşağıdaki fotoğraflarda Eskişehirde fullenen 2.depodan sonra Bursa'da başlangıç noktasında ulaşılan değerler.

Daha önce aracım 2.000 km'de iken Bursa - İzmir / İzmir - Bursa yolculuğumda giderken 6,5 ort. dönüşte 7,0 gibi değerler yakalamıştım bu son değerler beni yeterince mutlu etti.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bp den alalım o zaman benzini.bende hep shellden alıyorum.. zaten en iyisi shell ve bp diyorlar..

colco

Fatih UZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Banada bir arkadaşım Bp'de daha uzun km yaptığını söylemişti bende denemek istedim sonuçtan memnun kaldım açıkçası.Şimdilik Bp'ye devam ama şehir içinde de kullanıp sonuçları görmek lazım.

GhettoParty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende arada shell yapıyorum ama madem öle bpyi deneyelim bizde

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Shell'in yakıtı incedir herzaman için çok yakar.. Opetide denemenizi tavsiye ederim bizim araç full depo ile opetten 600 petrol ofisinden olunca 530 540 km civarı yapıyor.. birçok kez denedi..

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Maşallah 1.2 Clio için güzel değerler yakalamışsın kardeşim,BP nin yakıtı güzeldir...

msadık

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Formda sürekli olarak denk geldiğim imrenek okuduğum ama hiç görmedeğim değerlere hala ulaşamasamda,
bugüne kadar yakaladığım en nominal değerleri sizlerle paylaşmak istedim.

Lokasyon : Bursa - Ankara / Ankara - Bursa Toplam : 799 KM

Tarih : 29.06.2013

4 kişi yetişkin
Klima genelde hep açık,
sabah İnegöl'den sonra hafif yağış vardı.

Aracımı aldığım ilk günden beri tercih ettiğim Shell yerine Bp'yi denemeye karar verip sabah depo fulleyip yola çıktık.
Ankara'ya ulaşıp işimizi hallettikten hemen sonra Bursa'ya dönmek için tekrar yola koyulduk. Eskişehirde yemek molası verdiğimizde fotoğrafladığım değerler;

Kalan yakıt değerini çekmemiş ama 220 KM kalan yakıt olarak yazdığını hatırlıyorum.Ortalam hız : 85 Km/h
Tekrar Eskişehir'de yine Bp'den depoyu fulledim 175 TL yakıt aldı. 642,7 Km / 175 TL : 0,272

Aşağıdaki fotoğraflarda Eskişehirde fullenen 2.depodan sonra Bursa'da başlangıç noktasında ulaşılan değerler.

Daha önce aracım 2.000 km'de iken Bursa - İzmir / İzmir - Bursa yolculuğumda giderken 6,5 ort. dönüşte 7,0 gibi değerler yakalamıştım bu son değerler beni yeterince mutlu etti.

bende daha önce 1.2 clio 2 ve 3 bvr vardı. yolla ilgili uçuk bi şey yoksa hız yapmadıkça şehir dışında bu arablar dizel gibi yakıyor. hız olarak 80-90 ' ı geçmediğinizde yakıt sarfiyatı baya düşük oluyor.ortalama hız da 500 km lik bir yolun sonunda yaklaşık 60 km/h oluyor.ve yakıt ortalaması 5.0 lt gibi bir rakam oluyor.bende çok denemiştim. 6.0 lt yakıt ortalaması ve hızın 85 km/h olması da normal bence.
clio 2 bvr ile diyarbakır hatay arası,araç bagaj ve arka koltuk ful dolu,2 yetişkin bir çocuk ile ortalama 5.0 lt. yakıt harcayarak gitmiştim.

Turkdiscus

Erdal ÖZTÜRK
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fatih bey, aracınızın şehir içi kullanımdaki tüketim değerlerini öğrenme imkanım varmı?

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah :bravoALLAH daha da az yaktırmayı nasip etsin :eyv

resatsirin

Reşat ŞİRİN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BP nin az yaktığına katılıyorum