Bir araç alma hikayesi

ismat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Foruma bir optima aldığım zaman üye olmuştum,maalesef bu güne kadar pasif kaldım
sebebi emekli oldukdan sonrada çalışmaya devam etmekti neyse artık tam emekliyim(Çocuğu da evlendirdik artık forumlara kaldığımız yerden devam):)
Optima düz güzel bir araçtı belli bir yaştan sonra insan Hidrolik direksiyon Klima olsun istiyor aracında bizde öyle düşündük ve başladık aramaya :soru
Yakın çevre aman 2000 modelin altında alma diye baskı yapınca başladık aramaya bütçe net 13000 tl ilk araştırmalar 2000 model Skoda felicialar(ww polo motorlu olanlardan) üstüne oldu:( klima hidrolik direksiyon olduğu için, tabii internette çok hoş görünüyor görüşmelerde fiyatlar 11700 e kadar düştü gidip yakından göreyim dedimhehe
Tabii Optimayla gittim aracı incelemeye ilk görüşte şok oldum şöför koltuğuna oturdum araç sahibide yan koltukta nerdeyse omuzlarımız değecek,insen olmaz çıktık yola, motor fena değil ön taraf o kadar kısaki bir kaza durumunda fırlatma koltuğu yoksa kurtulma umudu çok azdevranBirde 75 model v8 amerikan dan inince çok tuhaf oluyor insan ,teşekkür edip Optimaya atlayıp eve döndüm,Optima Amerikan kadar olmasada genişlik olarak çokda aratmadı Amerikanı bana
Bu arada Felicia kullanıcılarından özür dilerim ama en azından bir defalığına r21 kasalardan birine binip öyle kızsınlar bana,kafa ütülemek serbest diye uzattım sözü kusura bakmayıın
r21e alıştık ya bizi ancak Klimalı hdrlik direksiyonlu bir menager keser diyerek kısa bir araştırmadan sonra aradığımız aracı bulduk,Optimayı sattık,ondan bir hafta öncede Oldsmobile v8 5700 cc cutlassı satmıştık,her yerden uyarılar ikazlar, Aman sakın r21 alma parçası yok,derdi çok alıcısı yok itirazlarına karşın Kocaelinden kalkıp Tekirdağ dan aracı alıp geldik,Klima Püfür püfür,direksiyon Amerikan kadar olmasada yeterli
Ben bu işin ticaretini yapmıyorum,insanın bindiği araç birazda içine sinmeli sanırım r21 kasalarından temiz olan çok fazla kalmıyacak yakında,elinde olan altını,çamurluk içlerini temizleyip pütürlesin,bir zaman sonra bu kasaların rahatlığını ararsınız,abartmıyorum 7,8 bin tl ye hidrolik direksiyon klimalı ,içi ferah başka bir araç pek göremedim benim aldığım araç 91 model garaj arabası,saklayan saklamış,bakmış aracına, yaptığım kıyaslamalar da dengi yaşlardaki araçlarla tabiiki.
Bu modellerde elektronik ekipmanlar tamiri yapılabilen parçası bulunan kolay kolay bozulmayan cinsdendir kendi mesleğim olduğu için çok inceledim
İlk olarak kendi aracımda elektrik ve elektronik konusunda iyileştirmelerde bulunacağım denedikten sonra sizlerle paylaşıp yardımcı olmaya çalışacağım
Sürçü lisan ettikse affola:bant

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar hoş geldiniz. Aracınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Çalışmalarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Hoş ve keyifli anlatımınız için teşekkürler:eyvAracınızın fotolarınıda bekleriz elbette.qw

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Keyifli bir anlatım olmuş, yeni aracınızı kazasız belasız kullanın, deneyimlerinizi görsel destekli olarak bekliyoruz...:eyv

ismat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Keyifli bir anlatım olmuş, yeni aracınızı kazasız belasız kullanın, deneyimlerinizi görsel destekli olarak bekliyoruz...:eyv

Fotoğraf yüklemeyi bir çözeyim adından fotolar gelecek elbette,konuyu kafa ütüleme bölümüne açtığım için paylaşım konusunda kısa bir hikaye benden olsun, Bir köy okulunun yeni kurulan kütüphanesine kitap gönderilir yolu olmadığı için ancak eşşekler ile kitapları götürmektedirler,o sırada olayı seyreden köyün bilge adamı yanındaki insanlara şöyle der; bakın bizler bildiklerimizi tecrübelerimizi yazmaz,paylaşmaz isek şu bilgi yüklü eşeklerden farkımız kalmaz!!