Bir günde aracım akü bitiriyor tüm bakımlar yapıldı

emporio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun benimde aracım modus ama öyle bir sorunum olmadı çok şükür.

İnşallah en kısa zamanda sorunu halledersiniz

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
son durum nedir acaba, çok merak ettim.

sabuni

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
son durum nedir acaba, çok merak ettim.

geçen cumartesi aracımı Bursa'da çok iyi denilen bir ustaya götürdüm. Aracımda elektirk kaçağı olmadığını söyledi. Aracın elektrik sisteminde herhangi bir kaçak yok dedi.

Şarj dinamosunun konjoktörü ve ona bağlı bir bilye arızalanmış. Bu sebeple aracı kullanırken akü bitiyor ama şarj olmuyor bu sebepl akü bitme yapıyor dedi. Bu akşam ve iki akşam arabayı yatıracağım. Bakalım sonra ne olacak. Akü bitmiş mi olacak? Yoksa durum halledilmiş mi olacak? İnşaallah sıkıntı çıkmaz artık dua edin.

Ancak şöyle bir durum tespit ettim ve ustanın yanında sordum. Olay şu: Gösterge panelindeki ışıklar ya da far lambaları ya da araç içinde ayakların uzandığı bölmede olan aydınlatmalarda camı indirip kaldırma da ya da frene basmada ya da klimayı-fanı açmada hep kırılmalar, kısılmalar oluyr? Bunun sebebi nedir? Bu elektirk kaçağı olduğunu göstermez mi? dedim bana "Hayır, arabanın elektirk sistemi zamanla yıpranmış, bundan bir şey olmaz." dedi. Abimde de Hundai accent var 1999 model. Onda da aynı durum var ve çok şükür onun da aküsünde herhangi bir sıkıntı yok. Acaba bu kırılmalar niçin olabilir?