Bir kaç sorunum var yardım lütfen..

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Multimedia sistemini zamaninda ben aracima taktirmistim cok memnundum sizede muakkak oneriyorum konusu megane klubunde mevcut.

Hoporler olarak orjinal alip takabilirsiniz bende oyle yapmistim 2 adet orjinal hoporlerde yeter

Lastik degilde janti sakin ola chine mali piyasa jantlarindan almayin orjinal jant bence kafii yay olarakta ben hicbirini tavsiye etmiyorum yay bence bindiginiz arac icin gereksiz

İconcanımın R-Nav Multimedia Sisteminden Tapatalk 2 İle Gonderildi

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Balatalar bitmeye başlamış ondan ötme yapar.. Disklerin durumuda kontrol edilmeli.. Balata değiştirme zor bir olay değil yedek parçacıdan orjinal parça alıp sanayide ustaya işçilik verip taktırabilirsiniz.. Yetkili servise göre ucuza çıkar.

efsanea_06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba,

Aranızda yeniyim arabam Megane II 2004 Dynamique Full+Full bir kaç sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim..

1- Araç çalışmıyor iken direksiyon kilitleniyor fakat çevirebiliyorum çevirirken tutmuyor kilit direksiyonu ne yapabilirim? direksiyon kutusumu arızalı kimseye göstermedim maliyeti tamiri kaça patlar komple direksiyon kutusu değişse?
2- Frene bastığımda ötüyor ara ara balatalar bitmiş sanırım kaça mal olur servisemi götiriyim yoksa iyi bir ustayamı?
3- Aracıma navigasyonlu multimedya taktirmak istiyorum cd changer+kaset çalar bir işe yaramıyor. Ne tavsiye edersiniz maliyeti uygun bir şey olsun.
4- Arkada hoparlör girişi var ama hoparlör yok :) 2 adet hoparlör ile idare ediyorum arkayada 2 adet mi ekliyim yada o 2 sinide rafa kaldırıp içerisinde mid+bass olan 4 adet hoparlörmü aliyim ? çok abartı bi sistem istemiyorum çünki..
5- Lastiklerim kötü durumda lastik değiştiricem yay takıcam ve jant alıcam arabayı biraz düşürmek istiyorum ama çok değil uygun sağlam yay ne tavsiye edersiniz üzerindeki amortisorler ile uyumlu 17" mi 18" mi jant aliyim 18 arabayı yorar diyorlar 215-40-17 veya 18 sorun olurmu ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..
1.sorunu 2 civatayı sıkma ile çözebilirsiniz;http://www.meganeforum.net/forum/di...cozumu-resimli-t4781.0.html;msg72737#msg72737
2.balatalardan da olabilir disklerden de.diskler fatura yapmışsa balata o kısıma sürtüp ses yapar.diskler çok incelmemiş ise faturaları torna yaptırabilirsiniz
3.-
4.en iyi performansın orijinal hoparlörlerden alındığını söylüyorlar.servisten veya parçacıdan orijinal hoparlör alıp takabilirsiniz kalitesiz görünse de tatmin edici sesi var
5.yay takmanızı tavsiye etmem.orijinal dynamique jantları ile bence çok hoş duruyor lastik olarak bütçe müsaitse michelin tavsiye ederim

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
balatalar bitmişse mutlaka değiştirin ama iyi durumda ise balata spreyleri var herhangi bir parçacıda bulabilirsin ondan alıp balatalara sık önceki aracımızda öyle yapmıştık ama tekerleği çıkarırsan daha verimli bir sonuç alırsın ;)

ottomanturku

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Multimedia sistemini zamaninda ben aracima taktirmistim cok memnundum sizede muakkak oneriyorum konusu megane klubunde mevcut.

Hoporler olarak orjinal alip takabilirsiniz bende oyle yapmistim 2 adet orjinal hoporlerde yeter

Lastik degilde janti sakin ola chine mali piyasa jantlarindan almayin orjinal jant bence kafii yay olarakta ben hicbirini tavsiye etmiyorum yay bence bindiginiz arac icin gereksiz

İconcanımın R-Nav Multimedia Sisteminden Tapatalk 2 İle Gonderildi

2 adet orjinal hoparlörü ne kadara temin ettiniz ? servisten mi ?

MEHMET50

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
siz iyisimi arabayı değiştirin

MEHMET50

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
siz iyisimi arabayı değiştirin

1 sesler fren disk ve balatasından kaynaklanıyo servis te en az 200 lira
fazla abartı istemiyorsanız arkaya 2 tane kaliteli takın size yeter bena yeterli geliyo 4 tane orjinali

cnr_1983

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoparlör konusunda bendede aynı sorun vardı,arkadaki hoparlörler patlaktı onların yerine sony aldım 13 cm 70 tl ye ama öndeki orjinaller çok daha iyi,bulabilirsen orijinalını al derim...