Bir Masal.......................

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bir var mıııış bir yokmuş. Uzak diyarların birinde kocamaaaan bir orman varmış. İçinde koca koca ağaçlar yaşayan bu ormanda geyikler, ayılar, papağanlar, sincaplar ve bir sürü hayvan yaşarmış. Aaaa unutuyordum bir de akrep varmış.

Bu akrebin hiç de güzel olmayan bir huyu varmış; herkese zarar vermek. Çimler üstünde giderken bir kelebek görse ona saldırır, bir maymun görse sokar, hele küçük çocukları kovalamayı o kadar servermiş ki anlatılamaz…

Bu akrep bir gün nehir kenarında giderken bir kaplumbağa ile karşılaşmış. Hemen kaplumbağaya yaklaşıp şöyle demiş;

“Hey hey kaplumbağa kardeş! Bana yardım eder misin?”

İyilik yapmayı seven ve diğer canlılar da merhameti çok olan kaplumbağa hemen akrebin yanına gitmiş ve;

“Tabi ki! Elimden gelen bir şeyse neden olmasın!”

Akrep içinde “Tam aradığım kurban! Bu kaplumbağaya neler yapacağım neler!” diye geçirmiş. Sesli olarak kaplumbağaya şöyle demiş;

“Bu nehrin karşısında çocuklarım var! Beni karşıya geçirir misin?”

Kaplumbağa da “Tabi ki! Atlayın lütfen kabuğumun üstüne geçelim hemen!” demiş akrebin yalan söylediğini fark edemeyerek…

Akrep kaplumbağanın kabuğuna bindiği gibi nehrin diğer köşesine doğru harekete başlamışlar. Tam nehrin ortasına geldiklerinde akrep yavaştan yavaştan kaplumbağayı sokup zehirlemeye başlamasın mı!

- BİZ SENİNLE dost değilmiydik ?bak ben sana karşı dostluk görevimi yerine getiriyorum ve seni karşı kıyıya sırtımda taşıyorum.

AKREPTE kaplumbağaya şu cevabı vermiş:

- evet dostum sen yaradılışın gereği dostun için yapman gerekeni yapıyorsun,
ama benim yaratılışımda bunu gerektiriyor.ben yaratılışım gereği her fırsatta iğnemi başkalarına batırırım kusura bakma demiş.

HAYATTA SIRTIMIZA ALACAĞIMIZ KİŞİLERE DİKKAT ETMELİYİZ...

belki o insanlar AKREPTEN daha güçlü olurlar ve bize telafisi mümkün olmayan zararlar verebilirler....

şunu hiç bi zaman unutmamalıyız;
herkes hayatını yaratılışı üzerine yaşar. yılan yılan gibi,akrep akrep gibi,
aslan aslan kurt'la kurt gibi....

li_icin_ikinci_heyet_aciklamasi13598346720_h985037.jpg

713.jpg

ReD

Akın E., T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayakta alkışlamaktan başka bir şey bırakmadın abi

ömer61

Ömer PANCAR, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
içerisinde terör, suikast,banka soygunu veya rehin alınma konularıyla ilgili bütün amerikan filmlerinde herkesin bildiği üzere o meşhur sahne ve meşhur sözler filmin içende ya FBI başkanı yada temsili ABD başkanı tarafından son söz olarak söylenir ve sonuç olarak gerek rehinelerden gerekse asker yada görevlilerden ölenler olur ama O sözler hiç değişmez hatırlarsınız O sözler şunlardır... AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ HİÇBİR TERÖRİSTLE ANLAŞMA YAPMAZ... GELELİM BİZİM ÜLKEMİZE 30.000 İNSANIMIZIN 30.000 KARDEŞİMİZİN BACIMIZIN ,ANNEMİZİN ABİMİZİN KANINI AKITAN TERÖRİST BAŞIYLA AYNI MASAYA OTURUP PAZARLIK YAPAN BU İNSANLARIN BENİM İÇİN O TERÖRİST BAŞINDAN FARKI YOKTUR... ÖMER PANCAR .TRABZON

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öyle Bir Masal'ki Bu Biliyorum Yüz Yıllarca Unutulmayacak :pislik