Bir problem var!!!:(

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Aracın çalışmasında hiç sıkıntı yok ikinci kez marşa hiç basmadım daha...Çekişte de sıkıntı yok gayet iyi...Sadece aracı çalıştırınca titriyor, hereket halinde hissetmiyorsun bunu.bide düşük viteste gaza yuklenıp sabir hızda gıderken dalgalanma sesi ve benım tanımlayamadığım bi ses var kesik kesik püskürme sesi gibi, yukarıda bı arkadas tıksırma demişti...
Yakıttan da yapabilir. Emanete falan verdiyseniz ucuz mazot almış olabilirler.
Aracın motorunu açıp bi kontrol edin mazot sızıntısı varmı ? turbonuzu, mazot pompanızı ve mazot filtrenizi kontrol ettirin. Aracın yağını değiştirdikten sonramı yapmaya başladı böyle ?

Bey_oğlu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağını daha dün değiştim ama ondan öncede vardı bu problem ,dizel motor bu zaten böyle çalışır felan dedıler bana ondan onemsememiştim ama oyle değil bu iş.
yakıtını da merkezi yerden ve opetten alırım hep ve performans yakıtı denenden .

Bey_oğlu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bi reno yetkılı servısınden emeklı bı usta var demıslerdı, ben bı ona götüreyım o anlar herhalde...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
yağını daha dün değiştim ama ondan öncede vardı bu problem ,dizel motor bu zaten böyle çalışır felan dedıler bana ondan onemsememiştim ama oyle değil bu iş.
yakıtını da merkezi yerden ve opetten alırım hep ve performans yakıtı denenden .

euro dizel kullan. Isındıktan sonra titreme kesiliyor dedin yağdan şüphelendim. Giderken gaz kesmesi Turbodan da kaynaklanabilir, mazot pompasından da usta ile aracını kullan kontrol etsin anlar sanırım. Çok büyük bir sorunun olmadığı belli.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En iyi teşhis Eyüp inanlar otomotiv de kontrol ettirmek olacaktır sorunu baştan çözmek daha sonra keşke den iyidir !

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim düşüncem mazot kötü mazotta motorlar cok abuk sabuk davranabiliyor.
Aracı sabah calistirdigin zaman kaputu kaldırıp size göre sol tarafta bulunan mazot borularının içinde hava dolaşıyormu kontrol edin.

Bey_oğlu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Artık o problem yok:)))))
Burada bahsetmiş olduğum rölantide titreme konusu bir çok arkadaşın dediği gibi motor takozundan mış.
Geçenlerde bayan sürücünün bi tanesi park halinde iken sürttü aracıma, bende eyüp inanlara götürdüm aracı kaporta tamiri için.
oradaki motor ustasına anlattım durumu, araca bindi ve sesi dinledi, kaputu açıp baktı direk bu motor takozu dedi, bende enjektör, ısıtma bobini felan dedim yok onlara benzemiyor dedi.
bende eğer takozsa hemen yapalım dedim ve bıraktım aracı, kaporta tamiri dahil 5 günde teslim aldım aracı, tabi öncesindeki ekper geldi gitti o 10 günü saymıyorum:))
ve bugün akşam üzeri teslim aldım aracımı ve sonuç süper.:) aracta sadece motor sesi var:)))
Haa ayrıca ben ilk aracı teslim ederken usta yanımda egr valfıni söktü bakayım iki dakıka dedı, oradaki pisliğe kuruma inanamadım, neredeyse tıkanmıştı, burayıda arada temızlemek geewkiyormuş:))) carbon clean tavsiye ettı ama ben kararsızım, acaba motora zarar verirmi diyorum, daha önce böyle bişey duymuştum çünkü.
velhasıl 560 TL civarı kaportaya 198 TL de benim takoza verdik bu iş bitti:)))
buradan cevap vererek yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim....