bir suredir yoktum, merhaba

tolga77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
acikcasi sifre ve kullanici adimi bulana kadar ugrastim baya. Merhaba herkese. Sitenin ilk uyelerinden biriyim, ilk zamanlar kendi capimda aktiftim diyebilirim. 2010 senesi, yani forum kurulusunda, megane 2 sportway ile katilimlarim vardi. Bazi bulusmalara da istirak ettim. (maltepe sahil, aboov durumcu...vb)

Cogu kisi hatirlamaz belki beni.

Renault umu sattiktan sonra once linea aldim, ama bunu 7 ay kada rkullandim ve zarar ederek sattim. Sonra ise 2013 model civic eco fb7 ile devam ettim. Hala civic kullanicisiyim.

Siteye giris amacim ise, piyasa hakkinda bir soru. Malum renaulttan bayagi bir koptum, ikinci el degerlerinde internet cok dogru bilgi vermiyor.

Bir akrabamizda, ilk el temiz bir megane var. Satacak, ama benim alis onceligim var. :) hondayi esime birakip, gunluk yogun trafikte kullanmak uzere ikinci bir arac arayisim da oldugundan ilgimi cekti.

Arac 2008 megane 2 sedan (faz2) privilage 1,5 dci 100 hp.
70 kusur binde. Manuel. Bakimlari tam ve yetkili servis kayitli. Ciddi bir kazasi yok, ama sanirim 2 3parca boyali. Ama dedigim gibi ciddi bir hasar yok. Bu arac icin bana teklif edilen fiyat 40 bin. Ben ise, alirken de kazanmak isterim. 40 bin sizce uygun mu, benim kafamda ise 35 bin. Sizce cok mu oldurdum, nedir bu aracin piyasasi

Cevap ve degerli yorumlar icin simdiden tsk...

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar hoş geldin. Senin önerdiğin fiyat iyi. Ama şu an piyasalar uçmuş durumda. Sonradan zarar etme ihtimalinde var, bunu göz önünde bulundur istersen.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Hoş geldin kardeşim, 40 bin lira uçuk fiyat, 35 eder o da az km yapmış olmasından olur...

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrardan hoş geldiniz ailemize, 40 bin tl çok bencede ederi 35-36 oda düşük km sinden dolayı .

tolga77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
35 bile fazla gibi sanırım. Bilemiyorum, 40 diyen bir satıcıya nasıl söylenir ama sanırım, teklifimi biraz daha revize edip 33 diyecem herhalde...:)alırken avantajlı olmak isterim ki satarken rahat edeyim....

sonuçta 7 yaşında bir araç, üzerinden bir kasa bir de makyaj geçmiş

tolga77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar selam herkese. Fiyat konusunda bir kafa karışıklığım oldu. Yardım lütfen

Bu araç için ben 30 bin dedim, sahibine. Niyetim 33 e kadar çıkmak ve daha yukarı cikmamakti. Nihai hedef ise binici fiyatının altında alıp, 1 1,5 sene sonra satarken zarar etmemek.

Edremit reno aracı takasta 35 e sayarim demiş, araç sahibinin bana dediği bu. Ben de 32 ye çıktım. Ama renonun 35 sayması da ne kadar doğrudur diye test etmek istedim. Bugün acibadem reno ya gittim, 27 28 civarı sayarız dedi. İki gün önce ayni aracın 90 bin km olan ve otomatik olanı biniciye 31,5 a gitmis.

Fiyat konusunda kafam allak bullak oldu. 40 lardan başladık şimdi 27 ler telaffuZ ediliyor. Ben 32 e alırsam piyasa fiyatında kalmış olacağım ki, niyetim budegildi.

Bir yerlerde bir yanlışlık var ama ne? İki bayi arasında bu kadar fark olamaz. Birazdan başka bir bayiye gidip bir daha fiyat alacam.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrardan hoşgeldiniz aramıza.