Biri bana açıklasın?

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kafama bi şey takılıyor.rover ın araçları tip olmasada hani hep bi hoşuma gitmiştir anlamlandıramadığım bi bağ var araçla.. neyse konu o değil. :) piyasada bu araçlar pek değil nerdeyse hiç tutulmuyor ?:S parça fiyatları makul gibi. kendi twn cam motorda güzel ingiliz arabaları bakılırsa yarım asırlık bakılmazsa çeyrek asırlık oda tamam.tutulmamasının sadece firmanın iflas etmiş olması mıdır?yoksa çinliler aldı markanın imajı sarsıldı gibi bi şey mi? satan çook alan yok 2 haftadır fovorilerime eklediğim ilanlardaki hiç bi araç satılmamış baya bi temizler km leride az fiyatta makul. olay tam olarak nedir biri açıklarsa sevinirim :)

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim komşumuzda damat kayınpeder birer tane vardı süper dayanıklı arabalardı öyle gözüküyordu aslında ama damat aracıyla kaza yaptı takla attı evet araba dayanıklıydı adamda darbe olarak hiçbirşey yokmuş fakat emniyet kemeri takılıymış adamda emniyet kemeri şah damarını kestiği için ölmüş ben o gün bugündür bu araçlardan nefret ediyorum :berbat tabi ki tutulmamasının nedeni bu değil bu benim kendi düşüncem ama yaygın bi servis ağı olmaması ve 2.elinin zayıf olması aracı iyice tutulmaz bir hale soktu bence aynen mitsubishi carisma'da olduğu gibi 2.eli zayıfdı bu durum aracı iyice piyasadan sildi ;)

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ama damat aracıyla kaza yaptı takla attı evet araba dayanıklıydı adamda darbe olarak hiçbirşey yokmuş fakat emniyet kemeri takılıymış adamda emniyet kemeri şah damarını kestiği için ölmüş

yok artık eminmisiniz? şah damarını kesen emniyet kemeri :S yok yaa olur mu öle şey hava yastığının eminyet kemeri takılı değilse boyun kırdığını duydumda şah damarı kesen emniyet kemeriyle ilk defa karşılaşıyorum ilginç :S

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rover Tr piyasasina ilk girdigi yillarda lux ve pahali arac olarak girdi. Parca pahali ve bulmasi dertli servis az ustasi az vs. O zamanlarda Sahin favori arac oldugundan piyasa Rover in ipini cekiverdi.

Artik ustasida var parcasida var. Motor ve yuruyen zaten cogunlukla Honda modelleri ile ayni. Saglam arabalar ama on yargili turk piyasasi iste...

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok artık eminmisiniz? şah damarını kesen emniyet kemeri :S yok yaa olur mu öle şey hava yastığının eminyet kemeri takılı değilse boyun kırdığını duydumda şah damarı kesen emniyet kemeriyle ilk defa karşılaşıyorum ilginç :S

aracın rover kaç olduğunu bilmiyorum ama şeklini hatırlıyorum internetten bakıp yazacam kaç olduğunu ama evet abimiz avukattı muğla-köyceğiz arası gider gelirdi hergün babası ve eşide aynı şekilde adamın o gün tek gideceği tutmuş işleri varmış acele çıkmış yolda takla atmış ölüm nedeni şah damarını kesen emniyet kemeri olarak rapor edildi :(

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rover Tr piyasasina ilk girdigi yillarda lux ve pahali arac olarak girdi. Parca pahali ve bulmasi dertli servis az ustasi az vs. O zamanlarda Sahin favori arac oldugundan piyasa Rover in ipini cekiverdi.

Artik ustasida var parcasida var. Motor ve yuruyen zaten cogunlukla Honda modelleri ile ayni. Saglam arabalar ama on yargili turk piyasasi iste...

Genel olarak öyle değil midir ? Hep önce bi bakarız almadan araç tutulacak mı baktık tutulmuyo almayız buda ona benzer durum ülkemizde ikinci eli zayıf olan araçlar kolay kolay tutulmuyorlar

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vay arkadaş eminiyet kemerinden haa ecelin geldiyse geri kalan herşey teferruat yani allah rahmet eylesin ne diyelim :S

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vay arkadaş eminiyet kemerinden haa ecelin geldiyse geri kalan herşey teferruat yani allah rahmet eylesin ne diyelim :S

evet insan ilk duyunca taksam mı takmasam mı diye düşünüyo kararsız kalıyo ve ben kendi adıma o gün bugündür emniyet kemerini sadece boyunlu giysilerim varken takabiliyorum direk boynuma temas etme ihtimalini ortadan kaldırıyorum.

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rover Tutulmadı Çünkü, Eren Abi'nin Dediği Gibi Türkiye'ye İlk Girdiği Dönemde Hazırlıksız Bir Giriş Yaptılar Arabaları Sınırdan Soktular Ama Unuttukları Bir Şey Vardı, Yedek Parça ve Ustası. İlk Zamanlar Bunlar Hiç Yoktu Tamirci Bulamıyordunuz Bulsanız'da Yedek Parça Bulamıyordunuz, Şuan Hala Çok Az Bir Sayıda'da Olsa Büyük Şehirler Harici Yedek Parça ve Usta Sıkıntısı Var Rover'in Motorunu Herkes Dağıtıp Tekrar Toplayamaz. Onun Haricinde Rover'ler Benimde Dikkatimi Çeken Araçlar Özellikle Rover 220 Turbo ve Rover 200 Vi Serisi, 200 Vi Serisi Bence Megane Coupe'ye Güzel Bir Alternatif :eyv

kasırqa

Rıdvan ŞATIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hem honda motorlu hemde kasa bakımından hondayla aynı kasaları olunca herkesde hondaya yöneldi isim açısından ama arac gercekten güzel ve kaliteli bi şahin gibi kağıt değil aynı para olmasına rağmen..