BiXenon far ampulu değişimi

Eserxxx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar.. 7-8 ay önce aracı aldığımın günün ertesi günü sol far ampulüm önce kıpkırmızı oldu, sonra söndü. Hadi bu nazarı olsun diyip, tanıdık bir elektrikçide ampulu değiştirdim. Üzerinden çıkan gibi Osram marka aldım. ilk takıldığında hafif sarımsı yanıyordu, ama 4-5 güne bembeyaz yanmaya başladı. Derken 2 ay kadar önce de sağ ampul sararmaya başladı. Takıntı yaptığım için sönmesini beklemeden gidip değiştireyim dedim. Yine Osram marka taktık. Aradan 1 ay geçti hala beyazlaşmadı. Usta tanıdık olduğu için biraz nazım geçti, ampulü yine Osramla değiştirdik problemli olabilir diye. Ama bu da aynı. Hala beyazlaşmadı. biri bembeyaz, biri sarı geziyorum :) far ilk yandığında ikiside beyaz, ama 30sn sonra sağ taraf sararıyor. Kumandadan farı yaktığımda problem yok, ikiside bembeyaz. Buna ne yapabilirim??

servetaydin41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyaz olan 4300, sarımsı plan 4100 K sanırım. Eğer beyaz dediğiniz tam beyaz ise replika osram olabilir. Ampül üzerindeki çubukların kahverengi, kodlarının 66140 olması lazım

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi bence hic ugrasma cunku osramin replikasi cok abiminde dedgi gbi biri orjinal biri replika olabilir benim tavsiyem osram night breaker ultimate alin baglayin derim abim not bilindik guvenilir yerden alin derim

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustunde bandrol olduguna dikkat edin birde

servetaydin41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nb unlimited flamanlı ampül :)

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis den fiyat aldiniz mi acaba ne kadar diyorlar.

Eserxxx

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tanıdık elektrikçiden aldım, hatta ilk patlayan ampulude o değiştirmişti, ama son değişen ampul kutusuzdu. bi ara çakma olduğundan süphelenmedim değil.. yarın bi gideyim tekrar. Peki orjinal olup olmadığını nasıl anlarım?