Blok Allah rahmet eylesin !!!!

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle merhaba

Bayağı bir zamandır suya yağ karışma olayı ile uğraşıyordum ancak ben temizledikçe devamı geliyordu. Bugün yağ çubuğuna bakayım dedim ve çubuğu çektiğimde içinde köpükler falan gördüm ve doğrudan en yakın tanıdığım bir servise gittim ve bana bunlarda kronik olan blok çatlaması gerçekleşmiş dediler. Ve tanıdığım bütün motor ustalarını aradım ve ne yapmam gerektiğini sordum. bana 2 adet seçenek sundular

1. motoru tamir etmek. bunu ustasını bulursan yaptır ama çokta tavsiye etmiyorlar
2. yeni motor almak. bu seçeneği tavsiye ettiler sıfır motor al kafan rahat eder ve sıkıntı yaşamazsın dediler

benimde sorularım var

1. siz hangisini tercih edersiniz
2. 1.6 16v motor takarsam nelerin de değişmesi gerekiyor.
3. 1.6 16v motor mu yoksa yine aynı motormu ?
4. başka hangi motorlar bu araca uyum sağlar ?

Son düzenleme:

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun kardeşim, sandık motor tabir edilen sıfır motoru alıp taktırman daha mantıklı olur.
1.6 16v motorların debriyaj sisteminden manifold çıkışına kadar farklılıklar var, aracın beyni uygun değil vs vs, bir çok ekipmanın değişmesi gerekecek, belki de sandık motora verdiğin para kadar da tadilat için harcayacaksın...
Aynısından bulup tak gitsin... :eyv

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.

34VR1415

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Geçmiş olsun kardeşim , bulursan çıkma temiz ya da sandık motor. Hem kafan rahat olur hemde fiyat olarak arada uçurum olacağını düşünmüyorum.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Geçmiş olsun kardeşim.....aynı motor elbette en can yakmayanı olacaktır.

Y_nokta_T

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok geçmiş olsun

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Batuhan geçmiş olsun.

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecmis olsun. Ayni motordan tak bencede.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim, sandık motor tabir edilen sıfır motoru alıp taktırman daha mantıklı olur.
1.6 16v motorların debriyaj sisteminden manifold çıkışına kadar farklılıklar var, aracın beyni uygun değil vs vs, bir çok ekipmanın değişmesi gerekecek, belki de sandık motora verdiğin para kadar da tadilat için harcayacaksın...
Aynısından bulup tak gitsin... :eyv

Sağol abi teşekkürler birinci önceliğim kendi motoru ama bulmak biraz sıkıntıymış etrafa haber verdim arıyorlar...Allah yardımcımız olsun:)

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim , bulursan çıkma temiz ya da sandık motor. Hem kafan rahat olur hemde fiyat olarak arada uçurum olacağını düşünmüyorum.
Teşekkürler uğur abi tamir ettirmek ile sandık motor almak arasında 1000-1500 tl fark var bence değmez yine de sponsora bağlı:))