Bluetooth

Selim Selimoğlu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonumdan araç bluetoothu görüyorum bağlanıyorum ancak araçtan hiçbir cihazi görmüyor bağlanmıyor birçok cihaz denedim cihaz bulunamadı diyor. Araç 1 yıldır bende aldigim ilk gun eşleştirme yapmıştım son 3 güne kadar arabaya oturduğumda otomatik bağlaniyordu ancak 3 gündür bağlanmıyor. Ne olmuş olabilir?

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonunuz güncelleme vb. almış olablir mi eğer ana versiyon yükseltmişseniz bir uyum sorunu oluşmuş olabilir. RLink güncellemesi gerekebilir bu durumda. Benim aracımı ilk aldığımda güncel android versiyonuna sahip huawei p30 cihazım bağlanıyordu ama eski bir android sürümü olan diğer telefonum Samsung S6 ve aynı şekilde olan eşimin telefonu Samsung Note5 de bağlanmadı. Serviste deneyen arkadaşın iphone 6 ya da 7 si emin değilim bağlanmamıştı sonra Rlink güncellemesi yapıldı ve sıkıntı giderildi.

kerim_elk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç üzerinden mevcut geçmiş bağlantısı silip tekrar deneyin.

Megane3838

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Joy pakette direksiyonda ses işareti var. Bu tuş ne ise yarıyor. Sesli telefon arama tuşu diye yorumladım ama beceremedim bisey. Telefondaki ismi söyleyince arama yaparsa cok sevinirim. Yardımlarınızı bekliyorum

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Joy pakette direksiyonda ses işareti var. Bu tuş ne ise yarıyor. Sesli telefon arama tuşu diye yorumladım ama beceremedim bisey. Telefondaki ismi söyleyince arama yaparsa cok sevinirim. Yardımlarınızı bekliyorum

Joy pakette çalışıyor mu bilmiyorum ama dolu paketlerde sesli komut olarak gorev yapıyor. Eğer aracınız desteklemiyorsa (rlink vs yok ise) mihtemelen radyo medya mute gorevi görecektir sesli komut tusunuz.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com
 iPhone'umdan gönderildi.

Megane3838

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ses tuşuna basınca " bu telefonda devre dışı yaziyor " joy paket sahipleri bakarlarsa çok sevinirim

Yokkkk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracim 2020 joy 1.3, apple telefon ile kullaniyorum, sesli arama sesli mesaj hepsi calisiyor. O tusa basinca otomatik olarak hey siri aciliyor

Megane3838

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Androidde yapamadım ben. Başaran varsa yazarsa çok sevinirim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Androidde sistem farklı olabilir. Sistemde Apple carplay normal çalışırken android autonun calisabilmesi için telefona bi aplikasyon kurmak gerekiyor. Sizin kullanmak istediğiniz sesli komut fonksiyonu içinde böyle bi işlem gerekebilir. Aslına bakarsanız sistem android autodan çok daha basit böyle bir şeye gerek olmaması lazım mantik olarak fakat renault bazı fonksiyonlari kistigi için genel olarak bu geldi aklıma.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com
 iPhone'umdan gönderildi.

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ddt4all ile ilgili menüyü açmalısınız. @Befe videolarında var nasıl açıldığı.