Boğaz kelebeği mi? Rölanti ayar valfi mi?

hasang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar öncelikle mrblar.Aracım clio 1.6 rxt 8v
Aracımda rölanti sorunu var,rölanti bir inip bir cıkıyor ve birden dibe vuruyor stop ediyor.Zaman zamanda sirkeleme yapabiliyor. Bu sorundan dolayı baya bir sıkıntıdayım çok morel bozucu
sad.gif
, ilk önce aklım lpg geldi lpg sevisine gittim hertürlü bakımı yapıldı vs. sorun çözülemedi sonra motor ustasına gittim oda baktı sübap ayarındandır dedi baktı bakımını yaptı ayarlarladı düzelmedi ..tekrar lpg servisine gittim cihazla baktı ölçtü biçti baktı lpg de bir sorun görünmüyor ve bana dediği hocam 2 gün benzinde kullan aynı sorunu yapacakmı acaba dedi eğer yaparsa boğaz kelebeğindendir dedi .. formda paylaşımlardan okuduğum kadarıyla clioların kronik sorunu gibi birşey çok kişide rastlanıyor.2 seçeneğim kaldı ya boğaz kelebeği yada rölanti ayar valfi !! ikisinede baktıracağım inş. sorun çözülür
confused.gif
.Bakalım sorun hangisinde
huh.gif

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gaz kelebeğinide rolanti valfinide söküp temizleyin, düzelmez ise yeni rolanti valfi alırsınız

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynısı 1.4 cliomuzda başımıza geldi.. Rolanti valfi filan değişince çözüldü..

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Valften yapar onu...

hasang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o zaman hem rölanti valfi hemde gaz kelebeği her ikisininde bakımdan geçmesi lazım.. Ama kafamı karıştıran şöylede bir durum var lpg ustası benzinde 2 gün kullan dedi dün baya bir denedim benzindeyken devir saati çakılı duruyor hiç bir sorun gözükmüyor gibi. bu günde benzinde gidip gelecem eğer yine yapmaz ise lpg de bir sorun olabilir mi?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Benzinde sorun yaşamıyorsan LPG den dir...

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman belki ateşleme sisteminde de sorun olabilir

zerqcool

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kirli boğaz kelebeği okadar iniş çıkışa sebep olmaz, valftir o..

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arabada iniş çıkış değil takılı kalıyordu devir 2500 civarında. kelebek ve sensörler temizlendi balata spreyiyle

Düzeldi. Önce temizletmeyi deneyin

Sefa TUNÇ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bende de aynı problem var, devir arada 3500 e kadar fırlıyor. Araba 120 ile istop etti çeşme otobanında. devir 1000 ve 2000 arası gidiyor. Bazen 2000 de bazen 2500 de takılıyor. Bu 8 valflerin boğaz kelebeği baya aşağıda ve ürün 1750 tl değiştirmeye kalksam. Bana ne yapmamı önerirsiniz. Rölanti motorunu mu değiştireyim.