Boğaz kelebeği

asker1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım...bir sorunum var belki burdan çaresini buluruz şöyle ki;

aracım sabah çalıştırmalarda veya ilk çalıştırmada yani soğukken devir yüksek çalışıyor. trafiğe çıkmama ve uzun yol gitmeme rağmen halen daha yüksek devirde işlemeye devam ediyor. ve trafik ışıklarında durduğumda da vitezi boşa aldığım zaman kendi kendine ara gazı veriyor resmen sanki gaza basar ve çeker gibi... bunun nedeni ne olabilir?boğaz kelebeği olabilirmi?

sevgiler saygılar

araç clio 2000 model benzin

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle kendinizi ÜYE TANITIMLARI tanıtırmısınız?

ayrıca sorun rolanti valfi gibi gözüküyor ayrıca boğazında temizlenmesi iyi gelebilir.

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rolanti valfindendir.Öncelikle temizleyin.Olmazsa değişim gerekli.

asker1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kendimi tanıttım kardeşim... bukadar hızlı cevap beklemezdim... gerçekten süper ... rolanti valfinin değişmesi lazım mı diyorsunuz yani? parça kaç paradır? ve nasıl bir parçadır bu

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kendimi tanıttım kardeşim... bukadar hızlı cevap beklemezdim... gerçekten süper ... rolanti valfinin değişmesi lazım mı diyorsunuz yani? parça kaç paradır? ve nasıl bir parçadır bu

elimizden geldigince formumuzda yardımcı olmaya çalışırız, aracın motoruna göre fiyat değisir orjinal ve yan sanayısı olan bir üründür resmi aşağıdadır.

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

Parça bu.
7Vi42dCRj9QX0IrF2PW3zZaOhkbCw6DaRXOryCDcimfZuul5sg.jpg

Serviste kelebekle değiştirilir baya tuzlu olur.Dışarıda parçacılardan alınabilir yansanayi ve orjinal olarak yanlş bilgi vermek istemem ama 60-150 lira bi fiyat aralığında olması lazım.Öncelikle bi kelebek ve valf temizliğini yapın.Olmazsa değişim yoluna gidersiniz.

asker1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Army kardeşim Allah razı olsun. Ben bir defasında açmıştım bu boğaz kelebeğini gene açabilirim. haftasonu bir uğraşayım temizlemeye çalışayım sonra düzelmezse ben bu parçayı alıp değişebilirim diye düşünüyorum.

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi valfi sökmenin de teferruatı var.Valf dışarda iken kontak açarsanız ayarını bozarsınız bu sefer çalştrr çalştrmaz devir 4binlere fırlar.Bence bi ustaya gösterin.20 lira verir temizletirsiniz.

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence ustaya yaptırın en azından değişirse ve sorun onda değilse belki iade şansı olur yazık o kadar paraya..

asker1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet aslında doğru söylüyorsunuz ama o kadar parayı da ustalara kaptırmayalım... ben bu işi daha evel yaptım ama valfi sökmedim...yapacam bu işlemi ve eğer olursa burdan diğer arkadaşlara da anlatacağım...belki bir faydamız olur