Boya atmasi

ramazan58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracimin 2-3 yerinde boya atmasi var ne yapabilirim ne ile kapatabilirim küçük küçük ama büyümesinden korkuyorum simdilik fazla dikkat cekmiyo ama ilerde buyurse sıkınti olur diye düsünuyorum ne onerirsiniz

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rötüş boyası atabilirsin, boyacılara renk kodunu söyle, kutuda verirler. Küçük rötüş fırçasıyla uygularsın.
Taş izlerini , derin çizkleri falan kapatıyorum ben rötüş boyası ile, farkedilmiyo:eyv

discizikgiderme02.jpg
199692333_tn30_0.jpg

%C3%A7izik%2Bgiderme.jpg

FatihR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Rötüş boyası kesin çözüm olur. Eğerki kısa zamanda bulamassan şeffaf ojeyle hemen kapat.

ramazan58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onceki sahibide ole yapmis galiba kabardi oo boyalar

FatihR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onceki sahibide ole yapmis galiba kabardi oo boyalar
Merhaba,
Yazım biraz eksik olmuş sizin yazınızı okurken fark ettim. Ojeyi rötüş boyası bulana kadar idareten kullanmanız gerekir. Deforme olan yüzeyden oksijenin irtibatını derhal kesilmesi için oje dedim.

ramazan58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun zaman oldu ne zarari olurki

FatihR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
...................(iki sefer yüklenmiş moderatör arkadaşlar bunu silerse sevinirim)

FatihR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun zaman oldu ne zarari olurki
Merhaba,
Yeni tip boyalarda fosfat+Ktl katları vardır korozyona karşı. fosfat elektron mikroskobunda bir ince çizgi gibi görünür ve çıplak hali ile 4 hafta koruma sağlar.KTL ise 30 mikron civarındadır aracın her yerini, profil içleri dahil kaplar. Eğer bu çizikler bu katlarıda ortadan kaldırdı ise pas zaman içinde başlayacaktır. Örneklerini çok gördüğüm durumda şudur: pas bu KTL katının altından ilerler ve dıştan baktığınızda hiçbir şey görmezsiniz. Bu durum Rusya gibi kış aylarının yoğun geçtiği yerlerde daha çok yaşanır. 4mm bir profili elinizle çekerek koparabilirsiniz ama dıştan hiçbir olumşuzluk görmezsiniz. Bizim ülkemizde bunun gibi durumlar o kadar ağır geçmez. araca 12 yıl paslanmazlık garantisi veren bu KTL katıdır zarar vermek pas oluşumuna davettir..Onun için derin çizikleri hemen izole etmek gerekir. Biraz karışık anlattım eğer çok karışık olduysa söyleyin detaylandırayım.

ramazan58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski arac oldumu bide