Broadway hararet acil yardım

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben biraz araştırdım. galiba şöyle olacak.
ısı müşürü : hararet göstergesini çalıştırıyor. çalışıp çalışmadığını anlamak zor.
termostat: belirli bir sıcaklıktan sonra genleşerek soğuk suyu motora verir. yani harerek çıkmış ama 2 boruda sıcaksa termostat bozuktur.
fan müşürü: hararet göstergesi yüksek ve fan çalışmıyorsa fan müşürü arızalıdır.

yanlışım varsa düzeltiniz.

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iki boruda sıcak olursa su normal şekilde dönüyor problem yok biri sıcak diğeri soğuk veya ılıksa hararette yükseliyorsa göstergede o zaman termostat takılmış açmıyodur.. termostat açık kalmışsada kendini kapatmıyorsa bu seferde yokuşlardan aşağı inerken rüzgarın etkisiyle motor fazla soğur motor ısınmaz buda aşınmaları arttırır :)

GençReno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim RNİ uzun yolda 110-120 ile giderken birden hararete kalkıyor duruyorum ve bütün su su bidonuna birikmiş yani radyatör hava yapıyor nedendir acaba daha önce de uzun yola gittim ama bu sefer beni üzdü RNİ giderken yaptı hatta su bidonunu patlattı değiştirdik radyatörün havasını aldık hiçbir şey yoktu ertesi gün tekrar yola çıktım yaklaşık 200km gittim hararet birden artıverdi üstelik otobandayım ve tır solluyorum beni baya bi sıkıntıya soktu durdum radyatörün havasını aldım devam ettim 120km gittim hiç artmadı acaba neden olur yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum orta çizgide 200km seyreden hararet aniden artıveriyor

ustalarda kara düzen çok birşey bilmiyorlar servis ateş pahası sorun mutlaka başınız gelmiştir yorumlarınız benim için değerli

Arkadaşların dediği gibi iyi tanıdığın sağlam ustaya baktır için rahat olsun ve biraz daha yavaş kullanmanı öneririm. 90 100 filan