Broadway kapı açma kolu değişimi.Yardım!

aliok1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen gün iç kısımdaki kapı açma kolu kırıldı.Yenisini nasıl takabilirim.Arkasındaki tırnağa geçen tel falan var galiba.Becerebilir miyim?

dbmqz.jpg
[/URL][/IMG]

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abicim çok kolay.Kendin halledebilirsin.Kapı kollarını kendinize doğru çekip çıkartın.Daha sonra kilitten gelen çubuğu çıkartın.Yeni kilide o çubuğu bir kerpeten yardımıyla takın ve yerine oturtun,işlem tamam.:eyvEğer yapamazsanız buraya yazın ben bizim aracınkini sökeyim ve fotoğraflayıp koyayım.Kolay gelsin.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gereken açıklamayı Kaptanımız yapmış :eyv

aliok1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abicim çok kolay.Kendin halledebilirsin.Kapı kollarını kendinize doğru çekip çıkartın.Daha sonra kilitten gelen çubuğu çıkartın.Yeni kilide o çubuğu bir kerpeten yardımıyla takın ve yerine oturtun,işlem tamam.:eyvEğer yapamazsanız buraya yazın ben bizim aracınkini sökeyim ve fotoğraflayıp koyayım.Kolay gelsin.

Kapı kolunun arkasındaki telin geçtiği kısım kırılmış.Tel ortalıkta gözükmüyor.
:) Bakalım biraz sonra gidip uğraşayım.Tel içerde bir yerde galiba.Dışardan bakınca gözükmüyor.

aliok1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde şunu sormayı unuttum. Kapı açma kolu sağ sol kapı fark edermi?Elimde bir adet var ama sağa veya sol kapıya olurmu?

aliok1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı koluna geçen tel aşağı düşmüş.Komple kapı döşemesini söküp teli buldum.Teli içeride sabitlemeye yarayan küçük bir plastik parça var .Oda kırılmış.Ondan tel aşağı düşmüş.Kapı kolunu çıkarsanızda gözükmüyordu.Teli bulup sabitledim.Daha sonra kapı döşemelerini sabitledim.En son kapı kolunu taktım.Aslında tel yerinde olsa 2 dakikalık bir işi varmış.Biraz uğraştım .Sonunda oldu.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı koluna geçen tel aşağı düşmüş.Komple kapı döşemesini söküp teli buldum.Teli içeride sabitlemeye yarayan küçük bir plastik parça var .Oda kırılmış.Ondan tel aşağı düşmüş.Kapı kolunu çıkarsanızda gözükmüyordu.Teli bulup sabitledim.Daha sonra kapı döşemelerini sabitledim.En son kapı kolunu taktım.Aslında tel yerinde olsa 2 dakikalık bir işi varmış.Biraz uğraştım .Sonunda oldu.
Eline sağlık abicim güle güle kullanın.Geç kaldım yazmakta kusura bakmayın.Sağ sol farketmez kapı kollarında.:eyv