Broadway rni motor isininca tekleme

mete90

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. 98 Broadway rni arabam var. Daha önce kullanmadigim bi petrolden LPG aldım. O günden beri motor ısınınca araba tekleme yapıyor. Belki 5 defa depoyu komple bosalttim fakat yinede duzelmedi.LPG filtresini de değiştirdim hala motor ısınınca tekliyor ve kalkışlarda Zorlanıyor. Ne yapmam lazim bana öneride bulunabilirmisiniz.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoşgeldiniz aramıza. Distribütör kapağını değiştirin düzelir. Yalnız değiştirmeden önce bujileri ve kablolarını kontrol edin. Kabloların sabit olmasıda çok önemli. 98lerin kimisinde buji kablolarını sabitleyebileceğiniz motor bloğuna takılan kanallar yok.

mete90

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hosbulduk ilginiz için tesekkur ederim. Bujileri degistirdim kablolari iyi dediler onları değiştirmedik. Bide distribütör kapağını değiştirelim o zaman. Bu arada araba yokuş yukarı giderken de istop etmeye başladı. Allah sonumuzu hayır etsin :)

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hosbulduk ilginiz için tesekkur ederim. Bujileri degistirdim kablolari iyi dediler onları değiştirmedik. Bide distribütör kapağını değiştirelim o zaman. Bu arada araba yokuş yukarı giderken de istop etmeye başladı. Allah sonumuzu hayır etsin :)
Rica ederim. Buji ve kablolar sağlamsa kesin distribütör kapağı ki tahmin ediyorum yan sanayi kullanıyorsunuz. Başıma geldi çünkü. Renault 9'ların kronik sorunudur bu. Almışken orjinal almanızı tavsiye ederim. Yokuş yukarı stop ediyorsa lpg mikserinin üzerinde bulunan plastik vidayı biraz gevşetin düzelecektir.:eyv

Edit: Lütfen kendinizi üye tanıtımları bölümünde tanıtınız.

Cem Catalbas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
distribütor kapağından da olmayabilir, bunu belirtmek isterim. Ateşleme bobinide sebep olabilir ama önce distribütör kapağını değiştirin, hem değiştirilmesi iyi olur. Yine düzelmezse çıkmacılardan ateşleme bobini bulup deniye bilirsiniz. Bizde de ilk silkelemeyle başlamıştı sonra yokuş yukarı stop etmeler geç çalışmalar vs. ayarsız davranıyordu yani inş biran önce çözülür sorununuz.

mete90

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buji kablolarını da degistirdik iyiydi ama içim rahat etsin diye degistirdim. Distribütör u de sokup baktilar sağlam bi sıkıntı yok dediler. Bakalım artik sıra bobinde.

mete90

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sıkıntıyı cozduk. Tevzi makarası çatlamış. 10 liralık parca için etmediğim masraf kalmadı ama şükür araba düzeldi

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Çözülmesine sevindim tekrar geçmiş olsun.

mete90

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkur ederim. Sizin tespitiniz çok doğruymuş fakat ustalarin hepsi inatla değiştirmek istemediler. En basta ısrar edip degistirsem sorun cozulecekmis. Neyse buna da şükür :)