Brodway

ramazan20

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Iyi günler
93 model brodway de arka koltuklara yolcu aldiğimda ve bagajda yük olduğunda sola dönerken bi sürtme sesi geliyor.

Hakan.By

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun benim sol arka tekerimde var. Dingil burçları ya da komple arka dingil değişmesi gerekiyor diyorlar genelde henüz yaptırmadım bende arkaya kimseyi oturtamıyorum

ramazan20

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun benim sol arka tekerimde var. Dingil burçları ya da komple arka dingil değişmesi gerekiyor diyorlar genelde henüz yaptırmadım bende arkaya kimseyi oturtamıyorum

çok pahalı mı değiştirmesi ?
arkaya birisi oturduğunda sola dönerken teker sürtüyo sanki sağ tekeri çamurluklar sürte sürte inceltmiş

horanli24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
torsiyon sıkıntısı olabilirmi acaba

ramazan20

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende anlayamadım amortisörden olabilir diyorlar ustaların eline bırakmak istemiyorum

horanli24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayı yaylandırmayı denedinmi lastik tam olarak nereye sürtüyor birda aracın lastik ebatlarını söylermisin

ramazan20

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
165*60*13 4 lastik taktirdim.
Sağ arka teker arka tarafa yük bindiğinde lastik seviyesine indiği için sürtüyor lastiği inceltmiş bile

makaveli7196

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor ustasına gidip torsiyondan biraz daha yükselttirip deneyim haliyle dönüşlerde savrulma olma ihtimali yükselecek Yüksüz oldugunda

horanli24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımda 90 model brodway ben 195 50 15 lastik taktım halıyle sürtme yaptı amasenin yazdığın ölçüllere göre benim aracın lastikleri çok geniş direk taktıgım zaman arac kalkar kalkmaz amatsöre sürtme yapıyodu araya yarım cm flanş koydum yıne surtme yaptı bende amatsörün dingile baglantı yerıne yarım cm daha pul koydum sürtme olayı bıttı yanı o halıyle bıle yapıla bılırken senın aracta o ebatlarla sürtmesi normal değil birde camurluk agızının içinde de bir saç var o camurluk agzından ayrılmıs olabılır bı kaportacıya baktırabılırmısın

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
İhmale gelmeyen bir konu. Amortisör ile alakası yok komple amortisörü alsanız bile birşey olmaz sadece araç fazla yaylanır. Torsiyon ile alakalı mutlaka baktırmanız gerek. Yarın bir gün araba tekerin üzerine oturur olduğunuz yerde kalırsınız.