Bu anahtar beni delirtecek...

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu anahtar beni delirtecek... [ ç ö z ü l d ü ]

Selamlar,

Twingo'mun immobilizer'ini iptal etmemek için kendimi zor tutuyorum...
Anahtar çok zor çalışıyor... Pillerini değiştirdim, lehimlerini tekrar yaptırdım, pillerin altına kağıt koydum, neticede aklıma gelen her şeyi yaptım yine bi çalışıyor bi çalışmıyor...

immoyu iptal etmek haricinde çözüm önerilerinizi duymak isterim...

acaba boş bi anahtar alıp mı denesem? bilmiyorum...

Son düzenleme:

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki hiç algılayıcıyı kontrol ettirdiniz mi? bendede bi açma kapamama yapmıştı arabayı ilk aldığımda yurt dışı forumlarından bi kaç yazı okumuştum. ayakların lehimlerinden kopma çatlama olabiliyor ben benimkini söktürdüğümde turuncu beyaz kablo lehimden çatlamıştı güzelce lehimletip toplatırdım gayet güzel 2 yıldır problemsiz kullanıyorum :) bi kontrol ettirin sigorta kutusuna kadar giden hattı iyi bir elektirikçi kontrol ederse nerde temassızlık varsa bulur immo patlarsa zaten ne yaparsanız yapın araba kalkmaz şifre girmelerinede cevap vermezse o zaman immo iptali düşünülebilir geçmiş olsun :)

efecelebi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Twingo forumundan bildiğim kadarıyla kronik bir sorun immo sorunu, çoğu twingonunki iptal edilmiş durumda zaten, alıcı tavan lambasının içinde yer alıyor ona da bi baktırın derim, düzelmezse iptal etmekten başka yolu sanırım yok :(

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Algılayıcıda sorun olduğunu düşünmüyorum, ki zaten o da açıldı, temizlendi, yerine sabitlendi... Anahtarın çalışıp çalışmadığını üzerindeki kırmızı lambadan anlıyorum. Test etmek için algılayıcı görmesine gerek olmadığı için çalışıp çalışmadığını anlamak kolay oluyor. Şyle bir sorun var; biraz sert bastırınca veya farklı yerlerden iki parmakla bastırınca falan çalışıyor... en iyisi boş bi tane anahtar alıp içini değiştirip denemek... bi bu kalmıştı yapmadığım bunu da yapayım olmazsa immoyu iptal ettireceğim istemeye istemeye...

yorumlar için teşekkürler...

hsynkrc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadasım oncelikle anahtarcıyım ben hic ugrasmanı tavsiye etmem saglam bi beyinci tanıdıgın veya bildigin adam varsa iptal ettir kurtul derim sana ben

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ona doğru gidiyoruz zaten... Dün hiç çalışmıyordu anahtar, oto elektrikçi bi arkadaş var ona bıraktım birazdan getirecek sonra da immoyu iptal ettireceğim... Şaka gibi...

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi geldi anahtar, mis gibi olmuş... Bütün sıkıntı switch'teymiş... O kadar anahtarcıyla konuştum herkes immoyu iptal ettirme taraftarıydı ama oto elektrikçi anahtarımı süper yapmış... şimdi azıcık dokunsam da çalışıyor...

İhtiyacı olanlar için kontak bilgisi de paylaşayım;

Volkan Oto Selim Usta
Göztepe sanayide (Küçükyalı ışıklarda da dükkanı var)
02166204677
05336204677

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anahtarım süper olmuş, çok sevindim ben buna... :)

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
immo değil anahtar arızalıymış demek..

lkr_yldz

İlker YILDIZ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun ucuz kurtulmuşsunuz güle güle kullanın