Bu araçtan anlayan bir usta lazım

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar İstanbul Anadolu yakasında bu megane 2 araçlardan anlayan bir usta tanıdığı veya bildiği olan varmı çok şükür pek sanayiye gitmiyorum fakat gittiğim zamanda işi bilmeyen ustalar çok olduğundan basit işlerde bile deneme yanılma yöntemiyle iş çözmeye çalışıyorlar, hem zaman hem para kaybı bu nedenle bildiği tanıdığı olan bir usta varsa paylaşabilir mi ?

mdamat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim gibilerin ortak sıkıntısı kesinlikle bu. Ben iki yıl boyunca anlayan usta aradım. Gerçekten anlayan da buldum fakat fiyat konusunda hiç acımıyorlar. Maalesef ki hemen hemen herkesin önceliği para kazanmak olmuş. Siz yaklaşık konumunuzu ve arızanızı belirtin ben size hem ağzı yanmış hem de arabadan anlayan bir kullanıcı olarak cevap yazayım.
*Çoğu (Megane 2 konusunda) usta olduğu beyan edilen kişileri gezdikten ve paralar harcayıp zamanla aracı da tanıdıkça arıza konusunda çoğunlukla doğru teşhis koydum. Şu an aracım nazar değmesin, tıkırtısız, sorunsuz şükür.

tolgakmg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın mekanik olarak karmaşık bir yanı yok. ama sanayi maalesef deneme yanılma ile arıza bulmaya çalışan ustalarla dolu. dolu. biraz siz araştırarak biraz çevrenizden yardım alarak birde bazen yetkile servise giderek çözüm bulabilirsiniz.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya aslında aracımda herhangi bir sorun yok sadece motor sıcakken stop ettiğimde 30 sn. sonra falan tekrar çalıştırdığımda araç rolantide durmuyor ve stop ediyor (gaz verirsem etmiyor) ve bu sorunu ne LPG ustası buldu nede normal usta 350 tl verip motor üzerindeki keçeler değişecek dendi onları değiştirdim fakat durum yine aynı devam ediyor.

cool_ive45

Kayıtlı Üye
45-Manisa
Ya aslında aracımda herhangi bir sorun yok sadece motor sıcakken stop ettiğimde 30 sn. sonra falan tekrar çalıştırdığımda araç rolantide durmuyor ve stop ediyor (gaz verirsem etmiyor) ve bu sorunu ne LPG ustası buldu nede normal usta 350 tl verip motor üzerindeki keçeler değişecek dendi onları değiştirdim fakat durum yine aynı devam ediyor.

Eğer LPG aldığınız firma ve istasyon sabitse farklı bir yerden LPG alıp deneme yapın derim. Birebir aynı sorun olmasa da benzer bir sorun ben de yaşadım. Bulunduğum ilçede en ucuz LPG satan istasyondan gaz alıyordum ara ara. Daha önceleri hiç sorun yaşamadım ama en son aldığımda aracım devamlı stop etmeye başladı. Özellikle aracı park ederken falan. Daha sonra güvenilir ve bilindik bir markanın LPG sini aldım ve bu sorun ortadan kayboldu.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer LPG aldığınız firma ve istasyon sabitse farklı bir yerden LPG alıp deneme yapın derim. Birebir aynı sorun olmasa da benzer bir sorun ben de yaşadım. Bulunduğum ilçede en ucuz LPG satan istasyondan gaz alıyordum ara ara. Daha önceleri hiç sorun yaşamadım ama en son aldığımda aracım devamlı stop etmeye başladı. Özellikle aracı park ederken falan. Daha sonra güvenilir ve bilindik bir markanın LPG sini aldım ve bu sorun ortadan kayboldu.

Aslında sürekli farklı yerlerden alıyorum markalar aynı Shell yada Total ondan olduğunu düşünmüyorum açıkcası

mdamat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG'li megane 2 konusunda bir iddiada bulunamam, çünkü çok komik sorunlarla karşılaşanların konuları var. Bu forumda okuduğum LPG/Benzinli Megane 2 konularına göre: LPG ve benzin filtre bakımı ilk olarak halledildiyse, bobin arızası veya krank sensörü kontrol edilebilir.

Aslında sürekli farklı yerlerden alıyorum markalar aynı Shell yada Total ondan olduğunu düşünmüyorum açıkcası