Bu ledler neden göz kırpar?

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar gündüz farlarına taktığım led ampuller 1-2 ay kadar sonra böyle göz kırpmaya başladı. Bunun sebebi ampullerin kalitesiz olması mıdır yoksa gelen enerjide bir düşüşten, temassızlıktan filan olabilir mi acaba? Ona göre bir çözüm arayacağım. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
O devredeki 3 lambaların biri rahmetli oluyor demek.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalitesizlikte bir etkendir. Bazen böyle şanssızlıklar oluyor ledler sağlam devresindeki elemanlarda sıkıntı var.

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım sebep kalitesiz ampuller. İnternetten almıştım. Bugün yakından iyice inceledim hatta söküp baktım iyice gitmeye başlamış ledler. Bir ara bilindik bir mağazadan kaliteli bir çift alıp değişeceğim artık başka çare yok.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Video başında ledler kesilmiş dicektim baktım yanıp sönüyor. Demekki iyi sağlam ürün değil. Bu gibi ürünlerde biraz keseyi açmak lazım araca elektronik zarar da verebilir Allah korusun yangına sebeb olan aksesuarlar. Güzel marka ve sağlam yapılı bir ürün bakmanız sizin için iyi olur.

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet bence de. Gerçi devrede sigorta koruması var, o nedenle öyle büyük bir risk yok çok şükür. Çok çok sigortayı attırır.
Bu akşam ara tara faturasını buldum neyse evde. Ucuz birşey de değil öyle, geçen sene 70 TL ye almıştım. Durumu anlatan bir mail attım, garantisi vardır elbet.

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ampulleri satan firmayla görüştüm. Bana cevapları genel olarak bu ampullerde garanti olmuyormuş ve çöpe atıp yenisini almam gerektiği oldu. Bu mantıklı mıdır arkadaşlar? Faturalı ürün. Kanun gereği en az 2 sene garantisi yok mudur bu tür ürünlerin?
Demek ki bildik tanıdık yerlerden almak gerekiyormuş bu tür şeyleri. Aynı hataya düşmeyin benim gibi.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Ampulleri satan firmayla görüştüm. Bana cevapları genel olarak bu ampullerde garanti olmuyormuş ve çöpe atıp yenisini almam gerektiği oldu. Bu mantıklı mıdır arkadaşlar? Faturalı ürün. Kanun gereği en az 2 sene garantisi yok mudur bu tür ürünlerin?
Demek ki bildik tanıdık yerlerden almak gerekiyormuş bu tür şeyleri. Aynı hataya düşmeyin benim gibi.

aliexpress den bu ürünleri Türkiye fiyatının %70 i altında bulabilirsin ;)