Bu Satıcıdan Uzak Durun- Renault Parça Deposu - www.renaultparcadeposu.com

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Renault Captur aracımızın klima kompresörü arızalandığı için uygun fiyatlı orjinal ürün arayışına girdim, internette araştırınca bu siteyi buldum www.renaultparcadeposu.com .
Ürünün orjinal olduğunu anlayınca teyit etmek amacıyla telefonlarını aradım (0850) 339 67 55 ve fiyatın doğru olduğunu parçanın Renaulttan tedarik edildiğini elime ulaşmasının 4 gün sürebileceğini söylediler, bunun üzerine sitelerine üye olarak siparişimi verdim ve ürün bedeli+kargo ücreti+3 taksit farkı toplam 1582 TL tutarında ki ödemesini kredi kartımla yapıp ürünü beklemeye başladım, dün sistemlerinden baktığımda ürünün önce onaylandığını daha sonra satışın iptal edildiğini gördüm, mailime baktığımda çekilen paranın kartıma iade edildiğini gördüm.
Hemen firmanın telefonunu aradım telefonu açan şahıs dışarıda olduğunu ve Pazartesi günü aramamı arkadaşlarının yardımcı olacağını söyledi.
Sitelerinde ki destek hattına mail atarak durumu anlattım yaptıklarının yanlış olduğunu esnaflığa sığmadığını, telefonda teyit almama ve siparişin onaylanmasına rağmen tek taraflı iptal ettiklerini sitelerindeki fiyatı yükselttiklerini her ne olursa olsun gerçekleşen satışın iptal edilmemesini yardımcı olmalarını belirterek hatalarını düzeltmedikleri takdirde bunu kurucusu olduğum www.renaultfanclub.com da duyuracağımı yazdım.
Geri dönüş yaptıklarında bana sattıkları ürünün Kale marka olduğunu ve tedarik sıkıntısı çektikleri için satışı iptal ettiklerini, fiyatı değişen ürünün o ürün olmadığını bunun orjinal ürün olduğunu ve fiyatının bu şekilde girildiğini söylediler.
Bu aksaklığı ve satış iptalini RFC Forumuna duyurmamın hiç hoş olmayacağını belirttiler.
Alışveriş ve iptal sürecinin ekran görüntülerini almıştım sizlerle paylaşıyorum ve yorumlarınızı bekliyorum.
İnternet alışverişlerinde dikkatli olmanızı ve her siteden alışveriş yapmamanızı öneriyorum.

klima1.jpg

klima.jpg

klima2.jpg

klima-iptal.jpg

klima-iade.jpg

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Mustafa Bey paylaştığınız için çok teşekkür ederim.Ben de Talisman için fren balatası bakacaktım.Ama esnaflığa uymayan bu yaklaşımdan sonra kesinlikle artık bu siteden klips bile almam.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonla arayıp teyit bile almışsınız.

Bende tüm parçaları internetten alıp bakım yapan biriyim. Kara listeye alıyorum firmayı. En ucuzu olsa dahi tercih etmyeceğim.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Tamamen ticaret ahlakına aykırı bir durum.Kimse parayı ağaçtan toplamıyor.Allah herkesi dürüst satıcılarla karşılaştırsın.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
İşin ilginç yanı karşılarında ki insanın bilgisiz olduğunu zannetmeleri ve RFC Formunda duyuracağımı söylediğimde çokta tın havasında cevap vermeleri...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşin ilginç yanı karşılarında ki insanın bilgisiz olduğunu zannetmeleri ve RFC Formunda duyuracağımı söylediğimde çokta tın havasında cevap vermeleri...

Unutmasınlarki iyi bir iş yaparsan 10 kişiye ulaşır. Kötü bir iş yaparsan 1000 kişiye ulaşır.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Genel tavırları maalesef hep böyle oluyor.Halbuki yaklaşım esnafça olsa çok daha fazla insan güvenerek alışveriş yapar ve herkese tavsiye eder.