Bu yağ ile yola çıkarsam sorun olur mu

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vJXY4p.jpg

Arabam Clio 4 1.2 Joy Benzinli Yağ bu kadar görünüyor acil şehir dışına çıkmam gerek yapacağım yol 900 km motora herhangi bir zarar verirmiyim şuan yağı yenileyemem.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
vJXY4p.jpg

Arabam Clio 4 1.2 Joy Benzinli Yağ bu kadar görünüyor acil şehir dışına çıkmam gerek yapacağım yol 900 km motora herhangi bir zarar verirmiyim şuan yağı yenileyemem.
1litre yağ alıp ilave yapın , takriben 200~300ml alır .

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O yag niye eksildi. Eger eksiltme yoksa. Birsey olmaz. Ama yol yaparkende eksiltirse bu ne kadar eksilttigine bagli sorun olabilir. 500 kmde yagi akitip yere yagsiz kalacaksa yataklari çizip 15 liralik masraf 4000 lira olabilir. Eksiltme yoksa ama pek sıkıntı olacagini sanmam sıkıştırmadan gidio gelirseniz. Ama sıkıştırırsaniz bu bile sıkıntı cikarabilir

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ersen Tapan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağ olması gereken seviyede ( 2 çizgi ortasında ) Sıkıntı çıkaracak birşey yok.

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O yag niye eksildi. Eger eksiltme yoksa. Birsey olmaz. Ama yol yaparkende eksiltirse bu ne kadar eksilttigine bagli sorun olabilir. 500 kmde yagi akitip yere yagsiz kalacaksa yataklari çizip 15 liralik masraf 4000 lira olabilir. Eksiltme yoksa ama pek sıkıntı olacagini sanmam sıkıştırmadan gidio gelirseniz. Ama sıkıştırırsaniz bu bile sıkıntı cikarabilir

eksiltme yok usta uzun süredir yağ yağ filtresi değiştirmedim 2 defa expertiz yaptırdım arabaya motor yağında kaçak vs eksiltme yok denmişti

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ust cizgide olmasi gerek diye biliyorum ben. Eksiltme yoksa bi sıkıntı olmaz bence

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maximum ile minimum ortasinda yag seviyesi.eger aracta extra yag kacagi, yag yakma, eksiltme yoksa ve yagin kilometresi dolmadiysa ayrica bu km yi agir kosul denilen kisa mesafeli dur kalkli yogun trafikli asiri tozlu toprakli yollarda kullanmiyorsaniz sorun cikma ihtimali dusuktur.

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maximum ile minimum ortasinda yag seviyesi.eger aracta extra yag kacagi, yag yakma, eksiltme yoksa ve yagin kilometresi dolmadiysa ayrica bu km yi agir kosul denilen kisa mesafeli dur kalkli yogun trafikli asiri tozlu toprakli yollarda kullanmiyorsaniz sorun cikma ihtimali dusuktur.

araba sıfır yağ eksiltme yağ kaçağı yada herhangi bir arızası yok.sadece uzun süre kullandığım için yağ azaldı.Böyle 900km uzun bir yola gidip geleceğim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
​usta zaten şuan alamayacağımı söyledim böyle çıkmak zorundayım sorun olur mu diyorum
Yüksek devirde kullanma maya dikkat edin hayırlı yolculuklar