Buda Benim Scenic 2

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf bey ayna için resim alıp paylaşır iseniz aynaya uygulamaya yapayım çok mutlu olurum. Dediğiniz kapılardan gelen sesi biliyorum. Benim ses dikiz aynası altındaki iç sıcaklık sensöründen geliyor zırıltı gibi biliyorsunuz sizde. Söküp temizleyip yağlattım ama hala geçmedi. Aynayı resimleri ekler iseniz hafta sonu halledeyim. Saygıyla ...

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son olarak Osman bey ; ön konsol sağ havalandırma dan hava gelmiyorsa da ; soğutmalı sağ torpido sökülmesi gerek. çünkü sağdaki havalandırma hattı bu ünitenin arkasından dolaşıp geliyor. Bir ihtimal de havalandırma önünü bu hat içinde bir şey tıkamıştır. gerçi boru çok büyük ama. yada dediğim gibi bu arkada kalan boru bağlantılarından bir yer yerine oturmamış veya bağlanmamıştır. Son bir ihtimal de eğer dijital ekran arkasındaki ön cama hava veren yerden de hava gelmiyorsa hava yönü değiştiren kleps kırılmış ; dolayısıyla dijital klimadan kumanda alamadığı için üst tarafa hava veremiyor olabilir. bu işlemi de resimleye bilirim. çünkü benim araçtaki aynı sağ havalandırmanın bir ayağı kırıldı. soğutmalı torpidoyu söküp bu havalandırmayı arkadan çıkarıyoruz ve böylece müdahale edilir. bende havalar ısınınca burayı söküp kırık parçayı onarırken resimlerim. size de yardımı olur bu resimlerin. dediğim gibi havalar iyice ısınmasını bekliyoruz. iş çokta kolay değil ve işlem çokta kısa değil.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam kardeşim. dediğim gibi arkadaşa haber edeyim. aracıyla mesaiye geleceği gün haber etsin . bende ona göre resimlerim. size de mutlaka ulaştırırım.

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütün havalandırma kanallarından yoğun olmasada ısı geliyor yusuf bey sadece sağ koltuk tarafından gelmiyor zaten aldığımda dikkatimi çekmişti orayla uğraşılmış. Bakalım yusuf bey zamanla halledeceğiz siz söküp uğraşacaksanız Konu başladığında resimler iseniz hepimize faydası olur tekrar tekrar sağolun çok ilgili ve yardım seversiniz valla yolum düşse yüz yüze tanışmayı isterdim inş oda olur..

@yusuf29 yusuf bey, hoparlörleri değiştirmek için kapı üstlerinde ki kapakları sökmek yetiyormu yoksa kapı yüzleri tamamen iniyor mu.

Son düzenleme:

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütün havalandırma kanallarından yoğun olmasada ısı geliyor yusuf bey sadece sağ koltuk tarafından gelmiyor zaten aldığımda dikkatimi çekmişti orayla uğraşılmış. Bakalım yusuf bey zamanla halledeceğiz siz söküp uğraşacaksanız Konu başladığında resimler iseniz hepimize faydası olur tekrar tekrar sağolun çok ilgili ve yardım seversiniz valla yolum düşse yüz yüze tanışmayı isterdim inş oda olur..

@yusuf29 yusuf bey, hoparlörleri değiştirmek için kapı üstlerinde ki kapakları sökmek yetiyormu yoksa kapı yüzleri tamamen iniyor mu.
Bende tanışmaktan memnun olurum. dediğim gibi proje ve yardımcı olmak istediğim konularda biraz sabır rica ediyorum Scenic dostlarından. Çünkü havalar çok soğuk ANKARA da . havaların iyice ısınması gerek. Osman bey evet hoparlörleri değiştirmek için üstündeki kapakları ince uçlu bir düz tornavida yada bıçak yardımıyla sökülür. sonra hoparlörü 2 adet 20 lik torx başlı vida tutar. bunları da sökünce hoparlöre enerji sağlayan soket görülür. yeni takacağınız hoparlörün çapının 13cm olduğuna emin olmalısınız. birde yeni takacağınız hoparlörde dişi soket olamayacağı için kapıdaki erkek soket diplerinden 2 adet kablodan alabilirsiniz.sonra yeni hoparlörlerde genellikle 4 vida yeri olur. 2 tanesini koparıp diğer 2 tanesini orijinal deliklerine aynı torx başlı vidaları takabilirsiniz. kapağı da takarken dikkat edilecek husus ; kapakta ve karşılığındaki yerde boşluk büyüklükleri aynı yere yerecek şekilde takılır.

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam Yusuf bey yazın Sivasa geçerken Ankara da olur iseniz haberleşelim tanışalım inş. Bilgiler için çok teşekkürler ...

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
olur Osman bey. haberleşir buluşuruz inşallah.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Osman bey siyah scenic dynamic sahibi arkadaşımla bir türlü denk gelip görüşemedik. lütfen kusuruma bakmayın. ama size yardım olsun diye bir resim göndereceğim. bu resim size çokça yardımcı olacaktır.

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam teşekkür ederim Yusuf bey sizden gelecek mesajı bekliyorum sağolun. Hatta bence scenic 2 basit onarımları konulu resimli bir başlık açılıp sabitlenmeli siz ne düşünürsünüz bilmem ama. Kolay gelsin ...