Buda Benim Scenic 2

gkmehmetgk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Kolçak benimde problemli takılıyor arada. Ne kadar halletti bahsettiğiniz elektrikçi. Dikiz aynasından gelen sesi, o etrafındaki plastiği çıkarıp içindeki fanın soketini çıkarın kesilir. Ayna ile ilgili ne sıkıntı var
Ayna durmuyo geriye doğru alıyo başını gidiyo :D
Fanı temizledi biraz kesildi ses
Kolçakla beraber başka şeylerde yapmıştı o yüzden parası karışık ama hem kolcak motoru hem bastığımız buton (tuş) arızalıydı ikiside halletti sağolsun başka parçalar ve leğim tarzı şeylerle, izmirde olan varsa şiddetle tavsiye ederim, ha bide şu var yapamıcağı bişede onuda söyler para kazancam diye arabanıza yazık etmez

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayna durmuyo geriye doğru alıyo başını gidiyo :D
Fanı temizledi biraz kesildi ses
Kolçakla beraber başka şeylerde yapmıştı o yüzden parası karışık ama hem kolcak motoru hem bastığımız buton (tuş) arızalıydı ikiside halletti sağolsun başka parçalar ve leğim tarzı şeylerle, izmirde olan varsa şiddetle tavsiye ederim, ha bide şu var yapamıcağı bişede onuda söyler para kazancam diye arabanıza yazık etmez

Aynanın işi çok basit aslında. Ayna kapağını çıkarıp tam durması gereken yere küçük bir vida atmak işi çözüyor. Benim iki aynamda o şekilde. Ama vida attıktan sonra aynaları geri geri giderken falan biryerlere taktırıp kanırtmamak gerekiyor. İstersen foto atarım sana nasıl yaptığımızı.
O elektrikçi arkadaşa bende bir uğrayayım bakalım.

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustanın yaptığı sistemde ayna orjinal oluyor yani darbelerde ters yöne gidebiliyor sonra aç kapa yapınca orjinal konumuna geliyor tekrar ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustanın yaptığı sistemde ayna orjinal oluyor yani darbelerde ters yöne gidebiliyor sonra aç kapa yapınca orjinal konumuna geliyor tekrar ...

Izmirde ki arkadaşın bahsettiği ustayı mı diyorsunuz yoksa farklımı

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farklı ben memlekette yaptırmıştım Sivas ta Necati Usta var o yapmıştı benim aynayı

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasıl yaptığı ile ilgili foto vs varsa bizde belki halledebiliriz. Sivas çok uzak bize :)

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla arkadaşlar daha öncede belirttim yapması içimin aracı bırakıp ayrılmıştım herhangi bir resim Çek'imi yapmadım. Ama içeride mekanizmayı Demir'den ve aynı sistemde yaptığını açıklamıştı. Tornadan da yardım istemiş sanırım ...

gkmehmetgk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yakın zamanda gidicem bir iki iş daha var yapılcak far yıkama gibi aynayıda hallederse haber veririm nasıl yaptığını fotoda koyarım,
Benim sağ ayna önceden değişmiş açılıp kapanmıyo zaten :) sol yapılcak bitek
Depo kilit kapağı ve orta konsol yaptırdım burda, ufak tefek birçok şeylede ilgilendi, klimadanda anlar bu arada,
Ayna için foto alabiliriz ama

gkmehmetgk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynanın işi çok basit aslında. Ayna kapağını çıkarıp tam durması gereken yere küçük bir vida atmak işi çözüyor. Benim iki aynamda o şekilde. Ama vida attıktan sonra aynaları geri geri giderken falan biryerlere taktırıp kanırtmamak gerekiyor. İstersen foto atarım sana nasıl yaptığımızı.
O elektrikçi arkadaşa bende bir uğrayayım bakalım.
Foto alabiliriz sizden :)
Benim 3.scenic bu elektrikçimiz hiç değişmedi

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tam yerini tarif edermisiniz bana. Uğramak farz oldu.