Buğu önleyici, yağmur kaydırıcı kullanan var mı?

yunus_emre16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkes dert yanmış buğu önleyiciden bi ben şikayetçi değilim herhalde :halay geçenlerde aldım opet istasyonundan 6 lira gibi bi fiyatı vardı tam hatırlamıyorum hemen o gün uyguladım cama..Ertesi gün akşam dışarı çıktım hafiften buğu yaptı klimayı açınca 10-15 sn içinde gitti ki eskiden bayağı uzun sürerdi buğunun geçmesi..Daha sonraki günlerde ise sadece arka camda buğu olmaya başladı önde ve yanlarda hiç olmadı...Kokusuna gelincede sürerken alkol kokusu vardı ama uçucu işte arabanın içine koku bırakmadı..

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu an servislerde bakım yaptıranlara buğu önleyibi buz çözücü cam suyu ayrıca buz kazıyacağı hediye veriliyor ...

keskin80

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 2 yıldır buğu önleyici kullanıyorum (Autokit marka) ve cok memnunum. Bir defa uyguluyorum 3-4 gün boyunca buğu sorunum olmuyor.
Kullanım şekli: Öncelikle cam yüzeyi kuru olacak direkt buğulu yüzeye sıkarsanız işe yaramaz. Yaklaşık 15 cm mesafeden bellik aralıklarla püskürtülecek 2-3 dakika beklendikten sonra temiz bezle veya selpak vs. ile silinecek hepsi bu kadar.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
şimdi eski mesajımı gördüm de, buğu gitsin diye klimayı soğukta açmışım da donmuşum herhalde 12 3 son sıcaklıkta 3 te üfletiyorum ısınana kadar buğ falan yok çok şükür, çok soğukta camdan kendime döndürüyorum tabii o zaman yavaştan başlıyor yine cama veriyorum hemen dağılıyor.
aynalardaki sular halen sinirimi bozuyor, 8-9 sene sonra değiştirme şansım olursa aynaları ısıtmalı bir pasaklım olur inşallah tek şikayetim bu, gündüz iyi de karanlıkta, aşırı yağışta, bir de yorgunluk gerçekten geriyor beni :(

Alper_404

Alper ATAMAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yğmur kaydırıcıyı sürekli kullanırım.. Gayette memnunum yeteri sürete ulaşınca sileceklere dahi gerek kalmıyor..

AZS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında birkaç gün önce açacaktım konuyu, kısmet olmadı bugün indirimin son günüydü sanırım Carrefour'larda. Space marka buğu önleyici ve yağmur kaydırıcı 5 liraydı.

Yanlış hatırlamıyorsam RFC de biz konu okumuştum daha önce ve yağmur kaydırıcının bir seferlik yani her yağmurda tekrarlanması gerektiğini ve yüksek hızda daha etkili olduğunu okumuştum. O zaman ofise giderken en fazla 70'e çıkabildiğim için benim için gereksiz sanırım.

Buğu önleyici de sık mı tekrarlanır, kokulu bir şey midir, kullanan, memnun kalan var mıdır?

Tabii ben indirimde görünce aklıma geldi ama sizlerin kullandığı, önerdiği başka marka ürünler de varsa öğrenelim.qw

Not: tabii bir de kafama göre bir şeyler kullanıp aracın içine, dışına zarar vermek istemiyorum, organik bakımdan yanayım, kimyasalla yıkanacağına yağmurla temizlensin diye bekliyorum malum genelde:aytuğ

8137d1352069224-bugu-onleyici-yagmur-kaydirici-kullanan-var-mi-dsc_0371.jpg
çoğu zaman klima hemen işe yaramıyor, yada hava soğuk aracın içi kalabalıksa bütün camlar çok buğu yapıyor
ben buğu önleyiciyi 10 seneyi aşkındır kullanıyorum
emniyet kemerinden bile faydalı bence
2015 kango kullanıyorum,klimayı ne kadar çalıştırırsan çalıştır ön camın buğusu tam çözülmüyor lakin ayda bir bile buğu önleyici yapsam böyle bir sorun yaşamıyorum
bence 10 numarabir malzeme

AZS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mutlaka buğu önleyici her araçta olmasi lazim bence

AZS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Buğu önleyici bence insanı delirtmek için filan yapılmış olmalı(yada benim kullandıklarım öyleydi)ben bu durumu genellikle hatta daima klimayı ön camın içine vuracak şekilde çalıştırarak çözmüşümdür.Özellikle uzun yolda buğu önleyici yüzünden çektiğim rezillikleri hala hatırlar sinir olurum:mad:Yağmur kaydırıcıyı ise arabada kullanmadım motosiklet kullanırken vizörde denedim gerçektende yüksek süratlerde işe yaradı özellikle:eyv

BENCE BUGU ÖNLEYİCİYİ YANLIŞ UYGULAMIŞSINIZ
camda buğu nem falan yokken hertarafına sıkın ve bir kaç peçete ile iyice cam temizler gibi silin
keşke daha önce yapsaydım diyeceksiniz

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yagmur kaydirici yuksek suratte ise yariyor.sehir ici yavas trafikte kullaniyorsaniz gerek yok .hatta yagmur kaydirici varken silecek ses yapiyor ancak gicirti sesi felan degil.mekanizma sesi cok kaygan da iyi degilmis yani bizzat denedim.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kesinlikle buğu önleyiciye ihtiyacım yok. sadece aracın ınınması lazım o da 3-4 dakikaya oluyor. sonra düğmeye basıyorum. 30 saniyede tertemiz. araç çok eski değilse tabi. buğu önleyici hakkında çama leke yaptığı ve temizlelmenin çok zor olduğunu bir kaç kişiden dinledim