Bugün Başıma gelenler

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle iyi akşamlar. Hiç uzatmadan konuya başlıyayım.

Dün akşam aracıma muane için randevu almak istedim ancak aracın borçu olduğunu öğrendim. Borcunun ogs borcu olduğunu öğrendim ancak aracımda OGS yok HGS kullanıyorum. OGS çağrı merkezini aradım şikayetimi dile getirdim ve borcumun 3500 tl nasıl olduğunu sordum inceliyorum dedi ve yarın OGS merkezine gelmeniz gerekli plaka ile ilgili sorun var dedi. Bugün saat 11.00 da FSM Avrupa girişindeki OGS merekezine gittim ve bana plakamda sayıdan önce delik olduğundan sistem okuyamıyor o yuzden 9622 nolu plakaya kesmiş oda itiraz edince o araçtaki cezalar size geçmiş dediler dilekçe yazdırdılar ve yüzeysel inceleme sonucu bana tahminen ( tanıdık buldukta o söyledi ) 1500 tl ödeyeceğimi söyledi bende kabul ettim. dilekçe açıklandığında halledersiniz dediler. Plakalarımın değişmesi gerektiğini de söylediler. Bende soluğu kavacık emniyette aldım ve işlem başlattım. Bana kağıt verdiler plakaları aldılar. Bağlarbaşı Sürücü cemiyetine git yapsınlar dediler. Bende bağlarbaşını nette aradım öyle bir yerin ne adresi nede telefonunu bulamadım ve plakasız sekilde ümraniye ye gittim ve sürücü cemiyetine girdim plaka işlemi yapılıyormu dedim anadolu yakasında bir biz varız birde pendik te var başkada yapan yok dedi ve bizim makinamız bozuldu dedi. plaka olmadan eve gelirken egzozun son susturucu ( paslıydı ) koptu. onuda conta gibi birşey tutuyormuş onuda kestim aldım. Traji komik birşeyler ne diyim sinirimi atmak ve sizde ogs tuzağına karşı tedbirli olun çünkü çaprazlama denilen birşey varmış Hgs den ceza yerseniz ogs ve atıyormuş. ogs den yediğin ceza hgs ye atıyormuş ne alaka ise :)

6Xz3Jk.jpg

WQOJ7E.jpg

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yok artık [emoji33]

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeş...madem borcun yok ,1500tl borcu neden kabul ettin onu anlamadım

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.Geldim mi peş peşe geliyor maalesef.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeş...madem borcun yok ,1500tl borcu neden kabul ettin onu anlamadım

Kabul etmeme şansın olmadığı için :) sorun orada zaten ödemyorum dersen maliye ye devrediliyor o zamanda muane yapamıyorsunuz.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kabul etmeme şansın olmadığı için :) sorun orada zaten ödemyorum dersen maliye ye devrediliyor o zamanda muane yapamıyorsunuz.

çok saçmaymış ya

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Çok enteresan ya. İlk defa duydum ogs hgs den geçirdiklerini. Bu arada egzoz abart plaka yok. sağlam gidip haşat dönmüşsün :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim..

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok enteresan ya. İlk defa duydum ogs hgs den geçirdiklerini. Bu arada egzoz abart plaka yok. sağlam gidip haşat dönmüşsün :)

Bir ara ben bile donemicam galiba dedim polis alıp götürecek diye dusundum.