sarman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın içini kuruttum, tıpalar çamurla tıkanmış çıktı :( ama olay çözüldü. Sıvı miktarlarını kontrol ettim ( OK ). Her zamanki gibi kuş pisliklerini temizledim, sihak dış aksamı parlattım (torpido spreyi ile). Kapı ve bagaj açıldığında gece görülmesini arttırmak için 3M sarı şerit ile kapı kenarlarını markaladım (şahane oldu)

darkelf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Keşke yaparken resim de çekseydiniz.
Ben aracımı yeni aldım. Tam neresidir, nedir bilmiyorum.
Benim gibi kullanıcılara faydası olurdu.
Teşekkürler.

sarman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok haklısınız, acemilik işte :eek: bir daha dikkat ederim. Ama hemen bu tıpalar nerede anlatayım. ön tekerlek yuvasının çamur davlumbazı. Arka alt kısmında iki adet yıldız başlı vida ve hemen onlara yakın bir kopça var. Direksiyonu çevirip, tekerleği bu tarif ettiğim yer gözükecek kadar çevirin ( ben sonuna kadar çevirdim). vidaları söktükten sonra kopçayı, davlumbazı aralayıp zorlayarak çıkartın. Açılan yerden içeri baktığınızda yukardan aşağı doğru sallanan, bahçe hortumu kalınlığında ve ucu tıpalı su dreyn hortumunu göreceksiniz. İşte uçtaki tıpayı çekip çıkartın ve atın. Arka dreyn hortumu ise arka lastik ile arka tampon arasında. Burda iş zor, liftte falan yapmak çok daha kolay olacak. Eğer kopçalar kopar ise renault yedek parçası satanlarda tonla!
Kontrol için sunrooflar kapalı iken su dökün ve bakın şaldır şaldır su akıyor.

sarman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:eyv Bu gün beklediğim haber geldi. Arabanın üstünden (uçmuş) iki parçalı triger kapağı Fransa da Renault un bir deposunda bulundu. 175 TL. Yakında elime geçecek ve korkulu rüya görmekten kurtulacağım. ( Yahu arabanın triger kapağı çalınırmı? ) Neyse hemen cama çıkıp arabama herşey yolunda işareti yaptım :)

volkan6154

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Scenic team : https://www.facebook.com/groups/592535617560028/ :eyv
Renault scenİc severler için sayfamizi kurduk.scenİc severlerİ beklİyoruz.
EVET ARKDAŞLAR RENAULT GİBİ PRESTİJLİ BİR OTOMOBİLE DEGER VEREN ,SEVEN HERKEZİ SAYFAMIZA BEKLİYORUZ.
PEUGEOT 5008 İN PİCASSONUN ZAFİRANIN AKTİF FORUMU VARDA , BU SEGMENTİ KURAN RENAULT SCENİC İN SAYFASI NASIL OLMAZ DEDİK VE SAYFAYI ARKADAŞLARIMIZLA KURDUK.AMA BÜYÜMEMİZ LAZIM.BUDA SİZLERLERİN SAYESİNDE OLACAK.
GRUBA KATILMAK İÇİN SCENİC SAHİBİ OLMAK VE BU ARACA DEGER VERMEK YETERLİDİR VE HERKEZ DAVETLİDİR

RENAULT SCENİC team : https://www.facebook.com/groups/592535617560028/
:eyv

avcihuan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu guzel ama pek aktif degil gibi
yeni aldigim 2. El grand scenic e detayli iç temizlik yaptirdim
eski arabanin kis lastiklerini satinca da yeni kis lastigi alicam

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Facebook grubu da aktif değil. Bu arada grubun sayfasındaki 34eer36 nın sahibi halen burda mı