Buji yatagı Bujiyi sıkarken Sıyırdı Galiba ... YARDIM

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
tornacı diş açtıktan sonra buji söükken marşa basarsan içerdeki çapakları dışarı atabilir
pistonun çapı ile buji deliğinin çapı arasında çok fark var piston çapı büyük delik küçük. o pistonun üstüne gidecek demir çapakları o pistonun segmanın gömleğin intiharı olur

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Söylenebilecek iyi veya kötü her şey söylenmiş zaten,geçmiş olsun kardeşim...:eyv

meganeclassic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pistonun çapı ile buji deliğinin çapı arasında çok fark var piston çapı büyük delik küçük. o pistonun üstüne gidecek demir çapakları o pistonun segmanın gömleğin intiharı olur

ustad yapacan şeyi söylüyorum.
buji alacan, dişlilerini çok hafifce çekiçleten. sonra bujiyi sıkıştıracan.

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şükür, Buji İçeride Kırılıp Kalmamış, İşinin Ehli Bir Usta Diş Açıp Hallede Bilir, En Kötü İhtimalle Silindir Kapağı Sökülüp Doğru Tornacı'ya Götürülür 2 Adet Seçenek Var :eyv

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim geçmiş olsun torna veya başka bir şey ne yaptırırsan yaptır çok temiz işçilik isteyen iş.onun için motor üzerinde yaptırma birşey.

Sühacan

Süha TUTSOY, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gökhan geçmiş olsun inşallah bi sıkıntı çıkmaz :) Allah esirgesin çıkarsa da en az zahiyatla atlatırsın.. :)

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabada değil ama motosiklette başıma gelmişti bu olay. Kapağı söktürüp tornacıya yeniden yatak açtırmıştım. O şekilde kullanmak tehlikeli Allah korusun buji yerinden fırlarsa sakat :silah

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bujinin etrafini kontrol ediyorum hicbi problem yok motorda tekleme vs hicbisey yok guc kaybi yok bakalm nereye kadar gidecek

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gökhan kardeşim bana göre hiç bişi olmaz binmeye devam et zten ordan hava alıcak düzeye gelirse çok rahat anlarsın mecbur yaptırman gerek tornasını ister kapağı çıkarıp yollarsın ister uzerinde yaptırırsın ki sen arabayı çalıştrıp motoru ısıttıgın zaman ordan hava alması imkansız kafana takmaya değmez bence devam binmeye allah uzun uzun kmler gösterir insallah :)