Bursada Clio Hb Spor Yayları nerede taktırabilirim

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iş yüzünden ist. gitmişken ucuza 0 eibach 5 lik yay aldım bende açıkcası suçlusu siteden uğur arkadaşımız :) :) burada resimlerini gördüm kendi aracına takmış uzun zamandır araştırıyordum 5 lik takılırmı yok 1.2 motor 3.5 luk alma bi işe yaramaz bunun gibi bir çok laf yüzünden vazgeçtiydim şimdi canlı örneğini görünce cesaret geldi açıkcası, bu yaylar acaba hortum takmadan ses yaparmı takmak gerekirmi? ,araçta zıp zıplık oldumu :) izlenimlerini bildirirsen sevinirim uğur :) taktım ama keşke takmasaydım dediğin oldumu

uğur emmiyle berarber taktırdık yayları gayet memnun yol tuşundan yumuşaklğından haliyle
orjnal yaylara göre farkı var sertlik olarak hortum konusuna gelince herhangi bir ses yapmıyor ama
uğur emminin tek hosuna gitmeyen sey arabanın içinden gelen konsol döşeme sesleri

acqua

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
oo ben o sesleri duymuyorum artık sanayinin o tırtıklı yollarında :) konsol gidip geliyo resmen peki bu takma işlemi kaç saat sürüyor 2-3 saat sürer değilmi?

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vallhi ben bütün işemler yapılırken yanındaydım rot balans ayarı dahil 1.30 saate bitti
sizin taktrabilcağiniz bir ustanız var dimi

acqua

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında varda onada güvenmiyorum :) neden dersen şöleki daha önceden böyle clioya o işlemi yapmış biri olsa tercihim olucak sizin ustanız sanayidemi beşyol tarafındamı

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında varda onada güvenmiyorum :) neden dersen şöleki daha önceden böyle clioya o işlemi yapmış biri olsa tercihim olucak sizin ustanız sanayidemi beşyol tarafındamı

Evet beşyol tarafında bir yerde hallettik.
Aracın sürüş konforu açısından hiçbir sıkıntım yok. Yılan gibi dönüyorum virajları :D
Zıplama felan fazla yok tabi aracını bileceksin ona göre kullanacsın.
Eskisi gibi kasislere girersen lastiği bırakırsın kenarda :D:D bunu zaten biliyorsun.
Benim taktırdığım yerde işlem yapıldıktan sonra rot balans dfar ayarlarınıda kontrol ettirebiliriz.
Normal bir mekanikçide bunları yaptırmak için ayrıyetten balansçıya gitmek gerekecek.
Pazar günü yapabiliriz.

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba çekme yapmıyorsa rot balansa ne gerek warki..Bi denenip yaptırlsa daha iyi olur...Normal bi mekanik ustası 30 liraya takar o yayları..
3.5la nası düşüyor?

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba çekme yapmıyorsa rot balansa ne gerek warki..Bi denenip yaptırlsa daha iyi olur...Normal bi mekanik ustası 30 liraya takar o yayları..
3.5la nası düşüyor?

30 liraya yapan yer bulsam anında tekrar söktürüp taktırırım.:D
Normalde tanesini 20 tl den yapıyorlar.
ben 5 lik yay kullandım
15" jant var ön 5-5,5 cm arka 3 cm düştü.
Ama önler eskiden 10 cm boşluk vardı. tam leylek
4.5 cm lik boşluk hala var...

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
30 liraya yapan yer bulsam anında tekrar söktürüp taktırırım.:D
Normalde tanesini 20 tl den yapıyorlar.
ben 5 lik yay kullandım
15" jant var ön 5-5,5 cm arka 3 cm düştü.
Ama önler eskiden 10 cm boşluk vardı. tam leylek
4.5 cm lik boşluk hala var...

Gel ankaraya 30 liraya üstündekini söktürüp getirdiklerini taktıralım :D
2 arabamada söktrüp taktırdım sornsuz :D
Arkalar zaten kolay önlere de prese gerek yok önlere de 3.5da üstünde zıplıosn somunu takıyosun 5lik zaten direk rahatca oluyor :D

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arka kolaydı ama benim önler hiç o kadar kolay olmadı.
1.2 olduğundan süspansiyon sistemi farklı sanırım senden.

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arka kolaydı ama benim önler hiç o kadar kolay olmadı.
1.2 olduğundan süspansiyon sistemi farklı sanırım senden.

Hepsinde amortisör sökülüyor hiçbiri farklı değildir..AMortisör sökülüp yere yatırılıyor bi ayakla yay sabitleniyor takozdaki somun sökülüyor amortisör 2-3 metre fırlıyor sonra yeni helezon takılıyor :) Clioların hepsinde aynı amortisör yapısı var..1.2de sadece kafa biraz daha az alçalır ağırlık nedeniyle :)
Güzel memleketim ya memur-öğrenci şehri..80 lira istese kavga ederiz biz :D
Ankarada Nam var hani istanbul'daki namın ankara merkezi..Onlar bile 60 lira alıyor o derece ki onlar pres falan kullanıyorlar..